PoradyLatem muszki owocówki są zmorą w każdej kuchni. Łatwo się ich pozbędziesz

Latem muszki owocówki są zmorą w każdej kuchni. Łatwo się ich pozbędziesz

Domowe sposoby na muszki owocówki. Fot. AdobeStock
Domowe sposoby na muszki owocówki. Fot. AdobeStock

30.06.2023 13:30, aktual.: 26.09.2023 11:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Muszki owocówki to zmora każdej kuchni. Wystarczy, że pozostawimy na krótki czas owoc na blacie, a te od razu się pojawiają. Osiadają nie tylko na  owocach, ale też ciastach i słodkich napojach. Istnieją jednak domowe sposoby na pozbycie się tych niechcianych gości z domu. Jakich produktów potrzebujemy? Odpowiadamy.

Chmara muszek owocówek potrafi być irytująca. Okazuje się jednak, że te natrętne owady roznoszą też różne bakterie, które mogą prowadzić do zatrucia pokarmowego. Aby temu zapobiec, trzeba się ich jak najszybciej pozbyć. Te domowe sposoby sprawią, że zrobisz to w mgnieniu oka.

Muszki owocówki — jak pozbyć się ich z domu? Te sposoby są bardzo skuteczne

Muszki owocówki potrafią dać się we znaki. Można jednak z łatwością się ich pozbyć, stosując domowe sposoby. Jednym z nich jest pułapka domowej roboty. Do jej wykonania potrzebujemy pojemnika — może nim być szklanka czy plastikowe opakowanie — oraz wody, octu jabłkowego i odrobiny płynu do mycia naczyń. Z tych składników należy przygotować miksturę, dokładnie je mieszając, a następnie postawić szklankę na parapecie lub blacie w kuchni. Gwarantujemy, że już kolejnego dnia znajdziesz w niej zatopione muszki, gdyż zwabione aromatem octu, wybiorą go zamiast owoców.

Kolejnym sposobem na muszki owocówki jest wykorzystanie owoców. Do pojemnika wkładamy pokrojone kawałki owoców lub same skórki. Następnie przykrywamy miskę folią i naciągamy ją tak, by nie została żadna szczelina. Następnie nakłuwamy folię w kilku miejscach, tworząc małe dziurki, by muszki mogły z łatwością wlecieć do miski. Nie wydostaną się jednak już z tej pułapki.

Jak zapobiec pojawieniu się muszek owocówek? Stosuj się do tych zasad

Warto zapobiegać pojawieniu się muszek owocowych w domu. Przede wszystkim nie należy zostawiać jedzenia i owoców na blacie kuchennym. Powinniśmy też od razu wyrzucać do kosza zepsutą żywność. Owady te nie lubią też mentolowego zapachu. Można więc odstraszać je specjalnymi zapachami, świeczkami, a nawet cukierkami.

Owoce. Fot. Pixabay
Owoce. Fot. Pixabay
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także