NewsyOstrzeżenie GIS! Wykryto pałeczki Salmonelli w dewolajach z Biedronki

Ostrzeżenie GIS! Wykryto pałeczki Salmonelli w dewolajach z Biedronki

Ostrzeżenie GIS! Wykryto pałeczki Salmonelli w dewolajach z Biedronki
Ewa
06.05.2022 14:50

Czasami kupione przez nas produkty, mimo początkowego dopuszczenia do sprzedaży, okazują się być wadliwe. Nie omija to również jedzenia. Zobacz, co natychmiast powinieneś wyrzucić lub zwrócić do sklepu.

Niebezpieczna Salmonella

Salmonella to rodzaj pałeczek Gram-ujemnych należący do rodziny Enterobacteriaceae. Zakażenie się tymi bakteriami wywołuje salmonellozę. Choroba ta atakuje nasz układ pokarmowy i prowadzi do nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak biegunka, ból brzucha, gorączka i nudności.

Do zakażenia Salmonellą z poniższych produktów może dojść, gdy nieodpowiednio przyrządzimy mięso. Dlatego należy pamiętać, żeby drób ZAWSZE dobrze upiec lub usmażyć. Wysoka temperatura działa niszcząco na bakterie.

Wycofanie gotowych dewolajów – numery, skład

W wyniku badań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej w jednej partii roladek devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym wykryto bakterie Salmonella.

Szczegóły dotyczące produktów:

Roladki Devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym, 500 g

Numer partii: 109/P1/L4/I

Termin przydatności do spożycia: 07.05.2022

Producent: Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Poznańska 39, 62-400 Słupca, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30230501 WE

Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Firma Konspol Holding Sp. z o.o., niezwłocznie poinformowała dystrybutora o zaistniałej sytuacji. Dystrybutor podjął natychmiastową decyzję o wycofaniu wskazanej partii z obrotu, umieścił informacje o wycofaniu w sklepach, a także zamierza opublikować informację na stronie internetowej sklepów. Organy urzędowej kontroli we współpracy z zaangażowanymi podmiotami prowadzą postępowanie wyjaśniające w związku z uzyskanym wynikiem badań laboratoryjnych.podaje Główny Inspektorat Sanitany

Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także