NewsySanepid ostrzega! W mozzarelli wykryto niebezpieczną bakterię, cała partia wycofana

Sanepid ostrzega! W mozzarelli wykryto niebezpieczną bakterię, cała partia wycofana

Sanepid wycofuje chipsy- Pyszności; Foto: Canva.com
Sanepid wycofuje chipsy- Pyszności; Foto: Canva.com
Ewa

24.05.2022 10:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niestety, chociaż dbałość o produkcję jedzenia jest zwykle na wysokim poziomie, to czasami zdarza się, że trafiają się zanieczyszczone partie. Sanepid czuwa nad naszym bezpieczeństwem i ostrzega: tego sera pozbądź się jak najszybciej.

Sanepid wykrył niebezpieczną bakterię

Bakterię Listeria monocytogenes najczęściej znaleźć można w mięsie, serach, gotowych sałatkach, surowych i wędzonych rybach oraz lodach. Zakażenie tą bakterią może prowadzić do listeriozy. Choroba ta jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży oraz dla dzieci. Pierwsze objawy pojawiają się już kilka godzin od zjedzenia. Najczęściej jest to wysoka gorączka, wymioty, biegunka, bóle stawów i mięśni, a nawet utrata przytomności.W skrajnych przypadkach może prowadzić do sepsy i zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych.

Ser mozzarella wycofany ze sprzedaży

W wyniku badań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej w partii sera mozzarella wykryto obecność Listerii. Sanepid zdecydował o niezwłocznym wycofaniu danej partii.

/GIS /Materiały prasowe

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt - Ser Mozzarella Plastry 135 g

Numer partii: 01.22.1261

Data minimalnej trwałości: 20.06.2022

Producent: CEKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Goliszew 3a, 62-817 Żelazków, weterynaryjny numer identyfikacyjny 30071602

Spółka CEKO rozpoczęła proces wycofywania z obrotu partii produktu, w której wykryto bakterię. Osoby, które kupiły Mozzarellę w plastrach z partii 01.22.1261, nie powinny jej spożywać. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.

Sanepid wydaje ostrzeżenia regularnie

Warto śledzić komunikaty wydawane przez GIS, ponieważ ich treść niejednokrotnie może uratować nad przed żołądkowymi nieprzyjemnościami.

W ostatnim czasie sanepid wycofywał produkty takie jak: czekolada, mięso czy nawet sprzęty kuchenne. Niektóre z takich produktów możemy trzymać w naszych kuchniach miesiącami, a nawet latami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także