NewsyBosacka wzięła do ręki mus owocowy i zdenerwowała się. Teraz ostrzega wszystkich

Bosacka wzięła do ręki mus owocowy i zdenerwowała się. Teraz ostrzega wszystkich

Katarzyna Bosacka/Facebook
Katarzyna Bosacka/Facebook

22.02.2023 14:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy zdarzyło ci się kupić gotowy mus owocowy dla swojego dziecka? A czy sprawdzałeś jego skład? Katarzyna Bosacka wzięła pod lupę popularny produkt. Czy owocowe musy faktycznie nie nadają się dla dzieci?

Zaskakujący skład produktu - owocowe musy nie dla dzieci

Jakie jest twoje wyobrażenie o tego typu produkcie? Z pewnością takie, że przygotowano go z najlepszych i świeżych owoców, nie zawiera w sobie cukru i konserwantów, a także, że smakuje naprawdę wyjątkowo. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna i przekonała się o tym Katarzyna Bosacka, która postanowiła sprawdzić, jak to naprawdę jest. Szczególnie, że dostała kilka wiadomości od zaniepokojonych rodziców.

Spoglądając na ich opakowanie, można dojść do wniosku, że to produkt przeznaczony dla dzieci. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Katarzyna Bosacka nie kryła oburzenia w związku z faktem, że w tym produkcie znajduje się kofeina, która nie nadaje się dla dzieci. Jeszcze większym zaskoczeniem jest to, że owocowe musy nie dla dzieci znajdują się tuż obok musów, które są dla dzieci.

Dokładnie czytaj etykiety przed zakupem produktów spożywczych

Okazuje się, że dokładnie czytanie etykiet, nie tylko w tym przypadku, jest naprawdę ważne. Katarzyna Bosacka na swoim profilu na Instagramie pokazała, że informacja o kofeinie znajduje się na opakowaniu, ale została napisana drobnym druczkiem.

Ich kolorowy wygląd sugeruje, że może to być produkt dla dzieci, a NIE jest. Dodatkowo na sklepowej półce leży właśnie obok innych tego typu produktów dedykowanych dzieciom, więc łatwo jest się pomylić. A z tyłu, małym drukiem pojawia się informacja: Zawiera kofeinę - nie zaleca się stosować u dzieci i kobiet w ciąży (37,5 mg/100g). Tylko czy każdy to zauważy i zorientuje się, że akurat ten mus nie jest dla dzieci?! Wygląd opakowania, w tej kwestii, pozostawia wiele do życzenia.

A jakie jest twoje zdanie na ten temat? Czy owocowe musy nie dla dzieci powinny być jakoś oznaczone lub umieszczone w innym miejscu w sklepie?

Zobacz na naszym kanale YouTube, jak przygotować chrupiące sushi z łososiem:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także