NewsyPilny apel do klientów. Kupiłeś w Biedronce? Natychmiast wyrzuć lub odnieś do sklepu

Pilny apel do klientów. Kupiłeś w Biedronce? Natychmiast wyrzuć lub odnieś do sklepu

Ze sprzedaży w sieci sklepów Biedronka wycofano jeden produkt/źródło: Tomasz Warszewski/Adobe Stock
Ze sprzedaży w sieci sklepów Biedronka wycofano jeden produkt/źródło: Tomasz Warszewski/Adobe Stock
Marzena Pęcak
29.07.2023 09:04, aktualizacja: 29.07.2023 09:49

Popularna herbata sprzedawana przez sieć sklepów Biedronka została wycofana ze sprzedaży. Taką decyzję podjął Główny Inspektorat Sanitarny. Produktu nie powinny spożywać dzieci. Szczegóły znajdziesz poniżej. 

Ta informacja jest bardzo ważna, dlatego powinna trafić do jak największej liczby osób. Jeśli możesz, przekaż ją dalej. W piątek, 28 lipca br. Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne, z którym powinni zapoznać się klienci sieci sklepów Biedronka. Jak się okazuje, jeden z produktów z ich oferty został wycofany ze sprzedaży. O jaki produkt chodzi konkretnie? Już za moment wszystko stanie się jasne!

Sprawdź, czy kupiłeś ten produkt w Biedronce

W każdej kuchennej szafce można znaleźć zapas kawy i herbaty. I nie ma w tym nic dziwnego, skoro pijemy je praktycznie codziennie. Pilny apel wystosowany przez GIS dotyczy jednej partii herbaty ziołowej Melissa. Chodzi o produkt, który sprzedawany jest w torebkach do zaparzania.

Herbatka ziołowa często podawana jest również dzieciom, a to właśnie one są najbardziej narażone w tym przypadku. Czego konkretnie dotyczy zagrożenie?

"W wyniku kontroli urzędowej Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu alkaloidów pirolizydynowych w przedmiotowym produkcie. Zgodnie z oceną ryzyka ekspertów Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego spożycie produktu o podanym numerze partii może stanowić zagrożenie dla zdrowia dzieci." - czytamy na oficajlnej stronie GIS-u.
Komunikat GIS dotyczy konkretnej partii ziołowej herbaty sprzedawanej w saszetkach/źródło: Pantira/Adobe Stock
Komunikat GIS dotyczy konkretnej partii ziołowej herbaty sprzedawanej w saszetkach/źródło: Pantira/Adobe Stock

Jak sprawdzić, czy zakupiona herbata stwarza potencjalne zagrożenie?

Już wspomniałam już wcześniej, pilny apel dotyczy konkretnej partii produktu. Dlatego też GIS na swojej stronie podaje szczegółowe dane, które pozwolą klientom sprawdzić, czy zakupiona przez nich herbata pochodzi z niebezpiecznej partii. Dane te znajdziesz poniżej:

Produkt – Melisa, Melissae folium, herbatka ziołowa w torebkach do zaparzania

Numer partii: L01042331 A

Kod kreskowy: 5900396029898

Data minimalnej trwałości: 30.04.2025

Producent: Mokate S. A., ul. Katowicka 265a, 43-450 Ustroń

Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

W komunikacie można znaleźć także informacje o działaniach, jakie zostały podjęte w tej sprawie.

"Producent we współpracy z dystrybutorem wycofał ww. partię produktu z obrotu. Organy urzędowej kontroli żywności we współpracy z zaangażowanymi podmiotami prowadzą postępowania wyjaśniające w przedmiotowej sprawie." - wyjaśniono.

Na koniec podano też zalecenia dla konsumentów, w których podkreślono, że produktów z opisywanej partii nie powinny spożywać dzieci. Dlatego też lepiej upewnić się, czy zakupiona herbata ziołowa na pewno nie pochodzi z problematycznej partii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także