NewsyPokazał, jak wygląda spleśniały pomidor pod mikroskopem. Ten widok wywołuje mdłości

Pokazał, jak wygląda spleśniały pomidor pod mikroskopem. Ten widok wywołuje mdłości

Pokazał, jak wygląda spleśniały pomidor pod mikroskopem
Pokazał, jak wygląda spleśniały pomidor pod mikroskopem
Źródło zdjęć: © TikTok | @micromagic6
16.03.2024 17:44

Myślisz, że obraz nadpsutego jedzenia na blacie kuchennym lub w lodówce, to najgorsze, co możesz zobaczyć? Już za moment zmienisz zdanie. Zobaczenie bowiem takich produktów w powiększeniu jest jeszcze bardziej nieprzyjemne.

W każdej kuchni oprócz całej masy gotowych produktów spożywczych można znaleźć świeże owoce i warzywa. I oczywiście nie ma nic w tym złego, bo są one świetną bazą wielu dań i przekąsek. Należy jednak pamiętać przy zakupach, aby dobrze obejrzeć produkty, by do domu wrócić z tymi najświeższymi.

Jednocześnie musimy mieć na uwadze, że takie produkty mają ściśle określony termin przydatności do spożycia. Dlatego też należy zużywać je na bieżąco, by w żadnym wypadku nie zmarnować ich potencjału.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co skrywa nadpsuty pomidor?

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak wygląda pod mikroskopem nadpsute jedzenie? Co kryje się w takim powiększeniu? Czy może być jeszcze gorzej, niż to, co widzimy gołym okiem? Nie musisz dłużej nad tym dumać. Zaraz zobaczysz, jak wygląda spleśniały pomidor pod mikroskopem. 

Użytkownik TikToka @micromagic6 zamieszcza ciekawe filmy z użyciem mikroskopu. Dzięki krótkim nagraniom możemy przekonać się, jak w ogromnym zbliżeniu wygląda cała masa jedzenia, jak chociażby: imbir, cebula, mango oraz ugotowane jajko. 

Wśród materiałów tiktokera znalazł się również film z zepsutym pomidorem. Na nagraniu widzimy pomidora z widoczną pleśnią. Następnie autor nagrania odcina uszkodzoną część i umieszcza ją pod mikroskopem. I choć sam widok spleśniałej części gołym okiem, nie jest przyjemny, kiedy uszkodzony pomidor trafia pod lupę, jest tylko gorzej. Na nagraniu możemy zobaczyć takie powiększenie w skali 40x, 100x oraz 400x. I niestety z każdym kolejnym ujęciem widok pomidora jest jeszcze pogarszy, od razu odechciewa się jeść. Brzydkie plamy i widoczne zmarszczenia (zwłaszcza na ostatnim ujęciu) pokazują, że za na pozór małą plamą pleśni kryje się naprawdę sporo uszkodzeń, które w żadnym wypadku nie powinny zostać przez nas skonsumowane. 

Spleśniały pomidor w powiększeniu: 40x, 100x i 400x
Spleśniały pomidor w powiększeniu: 40x, 100x i 400x© TikTok | @micromagic6

Widzisz coś niepokojącego? Lepiej pozbądź się potencjalnego zagrożenia

Wiele osób popełnia podstawowy błąd w przypadku nadpsutych owoców i warzyw. Wszystko przez krążący mit, że wystarczy odciąć i wyrzucić spleśniały kawałek, a pozostałą część zjeść. To nieprawda i należy o tym pamiętać!

To, że gołym okiem nie widzimy uszkodzeń na całej powierzchni owoców i warzyw, nie oznacza, że nadpsute produkty są bezpieczne. Wręcz przeciwnie niebezpiecznie zarodniki mogą wniknąć niezauważone w głąb owoców i warzyw, a co za tym idzie, mogą mieć negatywny wpływ na nasz organizm. Dlatego też jeśli na produktach spożywczych zauważymy pierwsze objawy zepsucia, powinny one trafić do kosza. 

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także