NewsyParówki z supermarketów 2022. Ranking najpopularniejszych marek. Które są najlepsze? Z czego są zrobione?

Parówki z supermarketów 2022. Ranking najpopularniejszych marek. Które są najlepsze? Z czego są zrobione?

Parówki z supermarketów 2022. Ranking najpopularniejszych marek. Które są najlepsze? Z czego są zrobione?
Ewa
08.06.2022 16:34, aktualizacja: 09.06.2022 15:13

Ranking parówek 2022 – najlepsze i najgorsze parówki z supermarketów i najbardziej bardziej znanych marek: Berlinki, Morlinki, Sokoliki, Tarczyński oraz marek własnych z Biedronki czyli parówki Kraina Mięsa, Lidla - parówki Pikok, Kauflandu, Aldi i innych. Które warto wybrać? Sprawdziliśmy skład, jakość i cenę. Z czego są zrobione?

Nie od dziś wiadomo, że parówka parówce nierówna. Czasami skład potrafi przyprawić o dreszcze, bo do mielenia trafia absolutnie wszystko. Na szczęście, na sklepowych półkach znaleźć można parówki, których skład wygląda całkiem nieźle. Jeśli już sięgamy po wysoko przetworzone jedzenie, to warto wybrać takie o najlepszym składzie. Przygotowaliśmy dla Ciebie małą ściągę, dzięki której zakupy staną się prostsze.

Ranking parówek. Czy parówki są zdrowe?

Parówki należą do mięsnych wyrobów homogenizowanych, czyli produkuje się z mięsa i innych surowców, które są bardzo drobno zmielone i mają jednolitą konsystencję bez wyczuwalnych kawałków mięsa. Jednym z najczęściej powtarzanych mitów jest to, że powstają z tektury lub papieru toaletowego. Dowód na to, że ta teza mija się z prawdą? Kilogram papieru jest droższy niż kilogram parówek, więc takie machlojki byłyby po prostu mało opłacalne.

Na co zwrócić uwagę w składzie parówek?

Normy dotyczące parówek nie są zbyt wymagające. Taki wyrób musi zawierać minimum 9% białka oraz nie więcej niż 40% tłuszczu, 69% wody i 3% soli. Daje to duże pole do manewru producentom, którzy niekoniecznie chcą stworzyć dobry produkt, a tylko zarobić jak najwięcej. Parówki traktuje się raczej w kategorii szybkiej przekąski niż zdrowej diety. Nie są źródłem witamin i składników mineralnych, zawierają jednak dużo soli. Sprawdź nasz ranking parówek 2022. Po które warto sięgnąć w supermarkecie, a które lepiej omijać szerokim łukiem?

Najważniejsze, by parówki w swoim składzie nie zawierały takich substancji jak: stabilizatory, wzmacniacze smaku, konserwanty, maltodekstryny, zagęstniki w tym karagenu, przeciwutleniaczy, mięsa mechanicznie oddzielonego (MOM), ekstraktu drożdżowego. Im krótszy skład tym lepiej. Przykładem idealnego składu może być: mięso z indyka 94%, sól, przyprawy, ekstrakty przypraw, aromaty, glukoza, woda.

Nasz ranking parówek z supermarketów poniżej.

Parówki z supermarketów. Które są najlepsze?

Najlepsze i najgorsze parówki. Jakie wybrać? Oczywiście pierwszą rzeczą, na jaką trzeba zwrócić uwagę jest skład. Prosta zasada- im krótszy, tym lepszy. W dobrych parówkach mięso powinno stanowić co najmniej 90% składu. Dobrą wskazówką jest też cena- dobre parówki nie mogą kosztować 5 zł za kilogram. Co ważne, parówki z dobrym składem, bez mięsa oddzielonego mechanicznie i konserwantów mają nie tylko większą zawartość składników odżywczych, ale i są mniej kaloryczne.

Ranking parówek – Parówki Berlinki: skład i cena

Obraz

Parówki Berlinki  – Skład: mięso wieprzowe 71%, woda, sól, białko wieprzowe kolagenowe, skrobia modyfikowana, glukoza, stabilizatory, glutaminian monosodowy, przyprawy, ekstrakty przypraw, askorbinian sodu, azotyn sodu

Parówki Berlinki – Cena: 4,09 zł za 250 gram

Parówki Berlinki to jeden z najpopularniejszych tego typu wyrobów. Poza silną reklamą nie ma jednak żadnych powodów, żeby po nie sięgać. W składzie jest zaledwie 71% mięsa, są za to wypełniacze. Zastępują one mięso w parówkach i świadczą o tym, że mamy do czynienia z produktem gorszej kategorii. Azotyn sodu to konserwant, którego w składzie można pominąć. Glukoza w parówkach, glutaminian sodu- tego mogłoby zwyczajnie nie być, gdyby producent po prostu postawił na mięso.

Ranking parówek – Parówki Drobimex Drobisiowe: skład, cena

Obraz

Parówki Drobimex Drobisiowe - Skład: mięso z kurcząt (84%), woda, białko sojowe, skrobia ziemniaczana, sól, przyprawy, ekstrakty przypraw, aromaty, hydrolizat białka sojowego, przeciwutleniacz: kwas askorbinowy, substancja konserwująca: azotyn sodu

Parówki Drobimex Drobisiowe - Cena: 4,39 zł za 250 gram

Produkt reklamuje się jako parówki dla dzieci - mały rozmiar, nazwa w formie zdrobnienia. A w składzie zdecydowanie szału nie ma. Jest więcej mięsa niż w Berlinkach, jednak wciąż nie sięga to pułapu 90%. Pojawić się za to musiały więc wypełniacze w postaci skrobi, białka sojowego. Poza przyprawami zostały dodane aromaty - po co?

Produkt dla dzieci zdecydowanie nie powinien tak wyglądać.

Ranking parówek – Parówki Rodzinne Duda: skład, cena

Obraz

Parówki Rodzinne Duda - Skład: Mięso mechanicznie oddzielone z kurczaka i indyka 33%,woda, skórki drobiowe 15%,skórki wieprzowe 7%,tłuszcz wieprzowy 5%,skrobia modyfikowana (E1420), sól, kasza manna(zawiera gluten, białko wieprzowe, białko sojowe, stabilizatory (E451, E450, E262 ),wzmacniacze smaku (E621, E635),substancja żelująca (E401),cukier, maltodekstryna, przeciwutleniacz(E300),aromaty, ekstrakty przypraw, barwnik (E120),substancja konserwująca (E250).

Parówki Rodzinne Duda - Cena: 5,79 zł za 500 gram

Po prostu tragedia. Śladowe ilości mięsa i do tego oddzielone mechanicznie. W skrócie - są to zmielone najgorszej jakości części wieprzowiny, wołowiny, drobiu. Tłuste, niezdrowe, podłej jakości. Parówki wypchane po brzegi wypełniaczami, konserwantami. Pojawia się nawet kasza manna - byleby taniej i mniej mięsa. Substancje żelujące, cały wachlarz "E". Chyba gorzej już nie dało. Odłóż je na półkę!

Ranking parówek – Parówki Sokołów Sokoliki Foodbolówki: skład, cena

Obraz

Parówki Sokołów Sokoliki Foodbolówki - Skład: mięso 90 % ( w tym: mięso z kurczaka 85 %, mięso cielęce 5 %), skrobia ziemniaczana, sól, aromaty, przyprawy, ekstrakty przypraw

Parówki Sokołów Sokoliki Foodbolówki - Cena: 5,89 zł za 130 gram

Sokołów również wypuścił parówki dla dzieci. Tym razem wyszło to bardzo dobrze. Mamy tutaj dość krótki skład i 90% mięsa. Pojawia się skrobia ziemniaczana, ale w zestawieniu z dużą zawartością mięsa nie jest ona zła. Zamiast sztucznych aromatów są po prostu przyprawy. To dobry przykład, jak zrobić jakościowy produkt.

Ranking parówek – Parówki Eko Wasąg: skład, cena

Obraz

Parówki Eko Wasąg- Skład: mięso wieprzowe EKO 84,7%, woda, sól, glukoza, cukier trzcinowy EKO, przyprawy BIO, substancja konserwująca: azotyn sodu

Parówki Eko Wasąg - Cena: 19,99 zł za 320 gram

Trend eko i bio żywności jest coraz popularniejszy, więc powstały również parówki w tym nurcie. Cena jest bardzo wysoka, czy idzie za tym jakość? Prawie 85% mięsa- nie jest źle, ale w tej cenie absolutnie nie robi to żadnego wrażenia. Pojawiają się aż dwie substancje słodzące: glukoza i cukier. Co z tego, że bio, skoro...można byłoby go pominąć? Skład jest nie najgorszy, ale za niższą cenę można kupić lepsze produkty. No, chyba że komuś zależy na bio.

Dalsza część wielkiego testu parówek pod filmem

Ranking parówek – Parówki z Szynki Tarczyński: skład, cena

Obraz

Parówki z szynki Tarczyński  – Skład:mięso z szynki wieprzowej 95%, skrobia, sól, przyprawy, ekstrakty przypraw, aromaty (w tym aromat dymu wędzarniczego), cukier, białko wieprzowe, przeciwutleniacz: askorbinian sodu, substancja konserwująca: azotyn sodu

Parówki z szynki Tarczyński  – Cena: 10,49 zł za 440 gram

Tarczyński dołącza do Sokołowa- stworzyli całkiem niezłe parówki. W składzie jest aż 95% mięsa. Pojawiają się aromaty, cukier i konserwanty, jednak ciężko znaleźć parówki, które będą miały czystą etykietę. Cena jest również przystępna, bo 440 g kosztuje 10,49 zł.

Ranking parówek – Parówki z Szynki Krakus: skład, cena

Obraz

Parówki z szynki Krakus - Skład:  mięso wieprzowe z szynki (90%), sól, glukoza, skrobia modyfikowana, stabilizatory (octany sodu, cytryniany sodu), aromaty, przeciwutleniacze (kwas askorbinowy, askorbinian sodu, izoaskorbinian sodu), syrop glukozowy niskoscukrzony, ekstrakty przypraw, substancja konserwująca (azotyn sodu)

Parówki z szynki Krakus - Cena: 6,79 zł za 200 gram

Znana marka postawiła również na wysoką zawartość mięsa. Lista innych składników jest jednak dłuższa niż u konkurencji. Pojawia się syrop glukozowy (w parówkach!), skrobia modyfikowana i cała lista stabilizatorów i przeciwutleniaczy. Gdy spojrzymy tylko na zawartość mięsa, to mogłoby się wydawać, że to dobre parówki. Dopiero zagłębienie się dalej pokazuje, że wcale tak dobrze nie jest.

Ranking parówek – Parówki GoodValley: cena, skład

Obraz

Parówki GoodValley - Skład: mięso wieprzowe (do wyprodukowania 100g produktu zużyto 100g mięsa wieprzowego), sól, przyprawy, ekstrakty przypraw, aromaty, susz z aceroli

Parówki GoodValley - Cena: 5,99 zł za 210 gram

GoodValley to stosunkowo nowa firma na rynku w Polsce. I nie można przejść koło niej obojętnie, bo to zdecydowanie najlepsze parówki, jakie widzieliśmy. Krótki, prosty skład, którego rozszyfrowanie nie łamie języka i nie wymaga odpalenia Google. W składzie jest po prostu przyprawione mięso. Cena też jest przystępna - warto po nie sięgać.

Ranking parówek – Parówki Kraina Wędlin Biedronka: skład, cena

Obraz

Parówki Kraina Wędlin Biedronka - Skład: mięso wieprzowe z szynki (94%), sól, glukoza, stabilizatory (cytryniany sodu, octany sodu), białko wieprzowe kolagenowe, przeciwutleniacz (izoaskorbinian sodu), aromaty, ekstrakty przypraw, substancja konserwująca (azotyn sodu).

Parówki Kraina Wędlin Biedronka - Cena: 4,99 zł za 250 gram

Kraina Wędlin to marka własna sieci Biedronka. I chociaż mięsa jest sporo, to sporo jest również zbędnych dodatków. Mają sporo soli, stabilizatorów i konserwantów. Nie jest to najgorszy wybór, bo 94% mięsa z szynki to wysoki wynik.

Ranking parówek – Parówki Wieprzowe Natura Nove: skład, cena

Obraz

Parówki Wieprzowe Natura Nove - Skład: mięso wieprzowe 83%, woda, sól, skrobia ziemniaczana, błonnik bambusowy, białko wieprzowe, glukoza, cukier, suszone owoce aceroli, przyprawy, ekstrakty przypraw, kultury bakterii

Parówki Wieprzowe Natura Nove - Cena: 21 zł za 250 gram

Parówki Natura Nove mają poprawny skład. Jednak ilość mięsa powinna być zdecydowanie wyższa. Jest i glukoza i cukier. Skład nie jest zły, bo ma w sobie dużo naturalnych ulepszaczy, jednak niska zawartość mięsa raczej nie stawia tych parówek w czołówce. Tym bardziej, że ich cena po prostu zwala z nóg.

Ranking parówek –  Parówki sokołowskie extra Sokołów: cena, skład

Obraz

Parówki sokołowskie extra Sokołów - Skład: mięso wieprzowe 47%, woda, tłuszcz wieprzowy, mięso oddzielone mechanicznie wieprzowe, skórki wieprzowe, białko sojowe, skrobia modyfikowana, maltodekstryna, sól, przyprawy, aromaty, ekstrakty przypraw, askorbinian sodu, substancje zagęszczające E407, cukier, substanjka konserwująca E250

Parówki sokołowskie extra Sokołów - Cena: 5,79 zł za 525 gram

Kwintesencja tego, jak parówki nie powinny wyglądać. Skład jest po prostu dramatyczny - nie kupuj ich pod żadnym pozorem. Szkoda zdrowia, szkoda smaku.

Ranking parówek – Parówki wieprzowe Pikok Lidl: cena, skład

Obraz

Parówki wieprzowe Pikok Lidl - Skład: 71% mięso wieprzowe, woda, skrobia modyfikowana, sól, izolat białka sojowego, białko wieprzowe kolagenowe, przyprawy, ekstrakty przypraw, glukoza, glutaminian sodu, kwas askorbinowy, trifosforany, octan sodu, azotyn sody

Parówki wieprzowe Pikok Lidl - Cena: 2,99 zł za 250 gram

Jedne z gorszych parówek. Glutaminian sodu poprawia smak, Czego tu nie ma! Jest i azotyn sodu, glutaminian są też trifosforany. Jest też nieduża zawartość mięsa. Odłóż je na półkę.

Ranking parówek – Parówki z indyka Carrefour: skład, cena

Obraz

Parówki z indyka Carrefour - Skład: mięso z indyka 93%, sól, aromaty, przyprawy, ekstrakty przypraw, cukier, koncentrat aceroli w proszku

Parówki z indyka Carrefour - Cena: 5,23 zł za 200 gram

Marka własna sklepu Carrefour przygotowała jedne z lepszych parówek w zestawieniu. Nie ma tutaj wody, która sztucznie nabija masę, jest wysoka zawartość mięsa i naturalne dodatki. Oczywiście, można byłoby się przyczepić o cukier, ale z drugiej strony potraktujmy go tutaj w kategorii przyprawy. Do tego dość przystępna cena i powstały parówki, które można wrzucić do koszyka.

Ranking parówek – Parówki wiedeńskie Organic: skład, cena

Obraz

Parówki wiedeńskie Organic - Skład: mięso wieprzowe 72%, woda, mięso cielęce (5%), sól, cukier trzcinowy, przyprawy, regulator kwasowości, cytrynian sodu, przeciwutleniacz: kwas askorbinowy, maltodekstryna, azotyn sody, jelito owcze

Parówki wiedeńskie Organic - Cena: 15,99 zł za 200 gram

Dość wysoka cena parówek nie idzie jednak za czystym składem. Pojawia się azotyn sodu, regulatory kwasowości, cukier i wypełniacz w postaci wody. Cielęciny jest tylko 5%- mniej niż dodanej wody. Nie jest najlepiej, cena jest wysoka. Po prostu nie warto.

Ranking parówek – Parówki z szynki Mistrz Rohus: skład, cena

Obraz

Parówki z szynki Mistrz Rohus – Skład: mięso wieprzowe (100 g mięsa na 100g produktu), sól, glukoza, przyprawy, ekstrakty przypraw, susz z aceroli

Parówki z szynki Mistrz Rohus – Cena: 4,99 zł za 250 gram

Dostępne w Netto parówki mają bardzo dobry skład. Wysoka zawartość mięsa, brak konserwantów i ulepszaczy. Klarowany i prosty skład, czysta etykieta. Warto postawić na ten produkt.

Ranking parówek – Parówki z szynki Kraina Wędlina Nature: skład, cena

Obraz

Parówki z szynki Kraina Wędlina Nature - Skład: mięso wieprzowe z szynki, sól, przyprawy, ekstrakty przypraw, aromaty naturalne, glukoza, białko wieprzowe kolagenowe, cukier

Parówki z szynki Kraina Wędlina Nature - Cena: 4,56 zł za 250 gram

Seria "Nature" ma być udoskonaloną linią wędlin w Biedronce. Od razu widać różnice w składzie. Zgodnie z tym, co deklaruje producent, nie ma fosforanów, konserwantów i barwników. Jest tylko substancja słodząca w dwóch postaciach (glukoza, cukier), co można byłoby z łatwością pominąć. Poza tym- całkiem niezły skład i wysoka zawartość mięsa.

Ranking parówek – Parówki 100% z szynki Krakus: skład, cena

Obraz

Parówki 100% z szynki Krakus - Skład: mięso wieprzowe z szynki (1oo g produktu powstało ze 100 g mięsa), sól, glukoza, aromaty, susz z aceroli, kultury bakterii starterowych

Parówki 100% z szynki Krakus - Cena: 4,99zł za 185 gram

Zielona seria parówek z Krakusa wyróżnia się bardzo dobrym składem. Duża zawartość mięsa, brak ulepszaczy i wzmacniaczy. Po te parówki można sięgnąć bez obaw.

Ranking parówek – Parówki Berlinki Pepperoni: skład, cena

Obraz

Parówki Berlinki Pepperoni - Skład: mięso wieprzowe (71%), woda, sól, białko sojowe, przyprawy (w tym pepperoni 0,004%), skrobia modyfikowana, białko wieprzowe kolagenowe, glukoza, stabilizatory (difosforany, trifosforany), warzywa suszone, wzmacniacz smaku (glutaminian monosodowy), ekstrakty przypraw, przeciwutleniacz (askorbinian sodu), aromaty, ocet jabłkowo-spirytusowy, ekstrakt papryki, substancja konserwująca (azotyn sodu)

Parówki Berlinki Pepperoni - Cena: 5,19 zł za 250 gram

Berlinki Pepperoni to jedna ze smakowych serii producenta. Poza dodatkiem papryki (sam ekstrakt) pojawia się całe multum zbędnych ulepszaczy. Parówki wypchane są wodą, skrobią, stabilizatorami. Pojawia się glutaminian sodu i azotyn sodu. Zawartość mięsa jest niska, bo wynosi zaledwie 71%. Chociaż kolorowa opakowanie i obietnica "pepperoni" może być kusząca, to lepiej jednak nie wybierać tych parówek.

Ranking parówek – Parówki Targ Świeżości Carrefour: skład, cena

Obraz

Parówki Targ Świeżości Carrefour - Skład: mięso wieprzowe z szynki 96%, sól, regulator kwasowości: cytryniany sodu, ekstrakty przypraw, aromaty, przeciwutleniacz: kwas askorbinowy, przyprawy, skrobia

Parówki Targ Świeżości Carrefour- Cena: 6,28 zł za 250 gram

Marka własna sklep0u Carrefour wyróżnia się prostym składem z dużą zawartością mięsa. Kwas askorbinowy nie jest szkodliwy, a skrobia jest na ostatnim miejscu. Te parówki również można dorzucić do koszyka.

Ranking parówek – Parówki Sokołów Stówki: skład, cena

Obraz

Parówki Stówki Sokołów - Skład: mięso wieprzowe z szynki (1oo g mięsa na 100 g produktu), sól, białko wieprzowe, przyprawy, ekstrakty przypraw, aromaty

Parówki Stówki Sokołów - Cena: 9,29 zł za 250 gram 

Parówki Stówki z Sokołowa mają dobry skład. Nie ma sztucznych dodatków wypełniaczy i konserwantów. 100 g parówek powstało ze 100 g mięsa z szynki, co daje wysoką zawartość mięsa. Jeśli rozglądasz się za parówkami na śniadanie, to te będą się z pewnością nadawały.

Ranking parówek – Parówki z szynki wieprzowej premium Pikok: skład, cena

Obraz

Parówki z szynki wieprzowej premium Pikok- Skład: 94% mięso wieprzowe z szynki, woda sól, przyprawy, ekstrakty przypraw, aromaty, glukoza cytrynian sodu, askorbinian potasu, azotyn sodu

Parówki z szynki wieprzowej premium Pikok- Cena: 5,99 zł za 250 gram

Skład nie jest najgorszy, jednak pojawia się tutaj niepotrzebnie glukoza i konserwanty. Parówki Pikok Premium ratują się jednak wysoką zawartością mięsa. Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej.

Ranking parówek – Parówki Piratki z szynki Pikok Lidl: skład, cena

Obraz

Parówki Piratki z szynki Pikok Lidl - Skład: na 100 g produktu przypada 100g mięsa, sól, przyprawy, ekstrakty przypraw, naturalne aromaty, glukoza, białko wieprzowe kolagenowe

Parówki z szynki Piratki Pikok - Cena: 4,99 zł za 200 gramzza

Parówki Piratki mają być produktem przeznaczonym dla dzieci. Producent zadbał o to, żeby skład był odpowiedni dla najmniejszych- nie ma tu wzmacniaczy, fosforanów oraz konserwantów. Wysoka zawartość mięsa sprawia, że Piratki to produkt, który można zaserwować dzieciom.

Ranking parówek –Parówki Winerki cielęco-wieprzowe Deluxe Lidl :skład, cena

Obraz

Parówki Winerki cielęco-wieprzowe Deluxe Lidl - Skład: 50% mięsa cielęcego, 40% mięsa wieprzowego, tłuszcz wieprzowy, sól, skrobia ziemniaczana, białka mleka, ekstrakty przypraw, glukoza, naturalne aromaty, cukier, azotyn sodu

Parówki Winerki cielęco-wieprzowe Deluxe Lidl -  Cena: 4,99 zł za 250 gram

Producent tym razem trzymał się nazewnictwa i faktycznie w parówkach znajduje się wysoka zawartość cielęciny. Chociaż nazwa linii "deluxe" może sugerować wysoką jakość, to w wyrobie pojawia się sporo niepotrzebnych rzeczy: skrobia w roli wypełniacza, cukier i azotyn sodu. Nie jest źle, ale zdecydowanie można znaleźć lepsze parówki.

Ranking parówek – Parówki Paróweczki wieprzowe z jagnięciną Regionialne Szlaki : skład, cena

Obraz

Parówki Paróweczki wieprzowe z jagnięciną Regionialne Szlak - Skład: 80% mięso wieprzowe, 10% mięso jagnięce, woda, glukoza, sól, przyprawy, aromaty, ekstrakty przypraw

Parówki Paróweczki wieprzowe z jagnięciną Regionialne Szlaki - Cena: 22,90 zł za 1 kilogram

Parówki te produkowane są na Podhalu i szczycą się etykietą "Produkt Polski". Poza tym, że wysokie miejsce w składzie zajmuje woda (która dodaje objętości i zastępuje mięso), to skład nie jest taki zły. Jagnięciny jest tylko 10%, a cała zawartość mięsa to 90%.

Ranking parówek – Parówki Głodniaki z  szynki i cielęciny, Biedronka: skład, cena

Obraz

Parówki Głodniaki z  szynki i cielęciny Biedronka - skład: na 100 g produktu przypada 90 g mięsa wieprzowego z szynki i 10g mięsa cielęcego, sól, ekstrakty przypraw, aromat naturalny, glukoza, sól morska,

Parówki Głodniaki z  szynki i cielęciny Biedronka - cena: 5 zł za 200 gram

Głodniaki Parówki z szynki i cielęciny mają bardzo dobry skład. Plus za brak zagęstników, skrobi, wzmacniaczy smaku, sztucznych aromatów, konserwantów. Mogą mieć jednak sporo soli- pojawia się tutaj dwukrotnie. Skład jednak jest ok i można raz na jakiś czas podać te parówki dzieciom.

Ranking parówek – Parówki Pure parówki z szynki Pikok Lidl: skład, cena

Obraz

Parówki Pure parówki z szynki Pikok Lidl - skład: 100 g produktu powstało ze  100g mięsa wieprzowego z szynki, sól, przyprawy, ekstrakty przypraw, naturalne aromaty, glukoza, białko wieprzowego kolagenowe

Parówki Pure parówki z szynki Pikok Lidl - cena: 4,99 zł za 250 gram

Seria Pikok Pure to czarny koń wśród lidlowskich parówek. Mają prosty i bardzo dobry skład, bez wzmacniaczy i ulepszaczy. Przejrzysta etykieta sprawia, że jest to produkt, który można wrzucić do koszyka podczas zakupów.

Ranking parówek 2022. Gdzie kupić najlepsze parówki? Które parówki mają najlepszy skład?

Jak pokazał nasz ranking, najlepsze parówki są z firmy GoodValley. Gonią je Foodboolówki, Stówki, Krakus Dobre z Natury i Tarczyński oraz parówki Pikok Pure z szynki. Jak się okazuje, za wysoką ceną nie idzie zawsze dobra jakość, a produkty eko i bio nie są gwarancją dobrego składu. Pamiętaj, żeby zawsze sprawdzać etykiety.

Na co zwrócić uwagę, kupując parówki?

  • parówki powinny mieć min. 90% mięsa
  • prosty i czytelny skład to podstawa
  • po ugotowaniu są twardsze od tych parówek gorszej jakości
  • dobre parówki nie kosztują 5 zł za kilogram, czasem warto zapłacić więcej za jakość
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także