PoradyWłaśnie w tych produktach spożywasz "niewidzialne" kalorie. Nawet nie wiesz, że mają ich tak wiele

Właśnie w tych produktach spożywasz "niewidzialne" kalorie. Nawet nie wiesz, że mają ich tak wiele

Śniadanie na stole
Śniadanie na stole
Źródło zdjęć: © Freepik.pl | Freepik Company S.L. - www.freepik.com
23.03.2024 13:32

Odchudzasz się już któryś raz i nie widać żadnych efektów? To nie wina diety, a podstępnie ukrytych kalorii, które znajdują się w "niewinnych" produktach, takich jak kawa czy herbata. Na co zwrócić uwagę w trakcie odchudzania?

Kto z nas przynajmniej raz w życiu się nie odchudzał, niech pierwszy rzuci kamieniem. Chcemy być zdrowi, silni i szczupli. Rezygnujemy z chleba, nabiału i tłuszczu, a efektów jak nie było, tak nie ma. W czym tkwi w problem? W diecie. Nie musisz wykluczać żadnych produktów, żeby schudnąć.

Wystarczy, że obliczysz, jaki jest twój deficyt kaloryczny i nie przekroczysz wyliczonej liczby kalorii, a widoczne efekty pojawią się już po miesiącu. W jakich produktach znajdują się "ukryte" kalorie?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak zdrowo schudnąć?

Dieta to nie odchudzanie, a sposób żywienia. Jedzenie to nasze paliwo, które napędza nas do działania. Musimy jeść, żeby żyć. Wszystko jest dla ludzi, włącznie z fast-foodami i słodyczami. Jeśli chcesz schudnąć, musisz zmienić myślenie i nawyki żywieniowe. Warto wiedzieć, jakie produkty nam służą, a których lepiej nie jeść na co dzień ze względu na dużą ilość kalorii czy cukru.

Chcesz zdrowo schudnąć? Nie musisz niczego wykluczać ze swojej diety. Wystarczy, że obliczysz swój deficyt kaloryczny. Co to jest? To ujemny bilans kaloryczny. Polega na dostarczaniu organizmowi mniejszej ilości kalorii, niż w rzeczywistości spalisz. W ten sposób stopniowo stracisz nadprogramowe kilogramy. Deficyt kaloryczny nie oznacza głodzenia, wręcz przeciwnie. Musisz dostarczyć organizmowi określoną liczbę kalorii, aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Przyjmuje się, że deficyt powinien wynosić 500 kcal dziennie. Trzymając się tej liczby, stracisz z ok. 0,5 kg tygodniowo.

W tych produktach znajdują się ukryte kalorie. Unikaj ich jak ognia

Martyna Tomon jest doświadczoną dietetyczką, która dzieli się swoją wiedzą na Instagramie. W jednym ze swoich ostatnich postów opublikowała filmik, na którym tłumaczy, w jakich produktach znajdują się ukryte kalorie. Co to za produkty?

  • mleko do kawy,
  • drink alkoholowy,
  • cukierki (np. w pracy),
  • nadmiar oleju (także tego zdrowego),
  • soki i słodzone napoje,
  • herbata i kawa z cukrem

Mogłoby się wydawać, że żaden z tych produktów nie jest kaloryczny, jednak gdyby je zsumować, wychodzi spora nadwyżka kaloryczna. Puszka słodkiego napoju to ok. 150 kcal. Łyżka oleju to kolejne 100 kcal, podobnie jak kawa z mlekiem. Nie oznacza to, że musisz rezygnować ze wszystkich lubianych produktów. Jeśli nie wyobrażasz sobie kawy bez odrobiny mleka, wybierz te o niskiej zawartości tłuszczu. Cukier zamień na erytrytol, substancję słodzącą, która ma 0 kcal. Napoje słodzone cukrem zamień na te z dodatkiem słodzika. Odchudzanie nie musi być katorgą. Możesz chudnąć, nie rezygnując ze słodkiej kawy czy ulubionego napoju.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także