PoradyPijesz kawę z mlekiem? Oto jak naprawdę wpływa na twój organizm

Pijesz kawę z mlekiem? Oto jak naprawdę wpływa na twój organizm

Kawa z mlekiem - dlaczego nie warto po nią sięgać?
Kawa z mlekiem - dlaczego nie warto po nią sięgać?
Źródło zdjęć: © Canva | oksanaschufrych
14.03.2024 10:36, aktualizacja: 14.03.2024 15:26

Kawa z mlekiem to nadal najpopularniejsza wersja tego napoju pita przez Polaków. Czy na pewno wiemy, co robimy? Jak się okazuje, ten dodatek do kawy nie jest wcale dobrym rozwiązaniem.

Kawa z mlekiem to ewidentny faworyt polskich kawoszy. Według badań przeprowadzonych przez BioStatu po taką wersję kofeinowego napoju sięga ponad 61 proc. respondentów. Na kawę czarną stawia natomiast 47,6 proc. ankietowanych. Co ciekawe, zabielany napój jest częstszym wyborem wśród pań, niż panów. Dlaczego ta tendencja jest zła? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dodatki do kawy

Świadomość na temat korzyści wynikających z picia kawy jest wśród Polaków coraz większa. Właściwości prozdrowotne czarnego napoju są wręcz niebywałe; okazuje się więc, że połączenie tego, co zdrowe, z tym, co smaczne, naprawdę istnieje. Problem pojawia się dopiero w momencie, w którym postanawiamy dorzucić do naszej kawy wątpliwej jakości dodatki.

Zdecydowanie najgorszym pomysłem, jaki może przyjść do głowy kawoszowi, jest skorzystanie ze sztucznych zabielaczy w proszku lub syropów smakowych. Oba te produkty spożywcze to zło w czystej postaci: totalny brak składników odżywczych, za to mnóstwo konserwantów i syropu glukozowo-fruktozowego. A jak na tym tle prezentuje się mleko?

Kawa z mlekiem wygląda pięknie, ale nie jest zbyt zdrowa
Kawa z mlekiem wygląda pięknie, ale nie jest zbyt zdrowa© Canva | Chevanon Photography

Kawa z mlekiem - czy na pewno jest zdrowa?

Po społeczeństwie krąży niepokojąco trefny mit. Według wielu osób kawa z mlekiem to napój zdrowszy niż jego czarna wersja. To niestety nieprawda. Jak się bowiem okazuje, kawa z dodatkiem mleka to napój ciężkostrawny i wysokokaloryczny. Kwasy z kawy fatalnie reagują z białkami zawartymi w mleku. To sprawia, że regularne sięganie po białą kawę negatywnie wpływa na procesy trawienne oraz — na dłuższą metę — na naszą sylwetkę.

Kawa z mlekiem to również słaby napój dla ludzi borykających się z problemem zgagi. Zawarta w mleku kazeina stymuluje proces wydzielania się soków żołądkowych, co z kolei sprawia, że zgaga — chociaż na chwilę może zniknąć — po krótkim czasie powróci do nas i to ze zdwojoną mocą.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także