NewsyWłoch spróbował polskiego dania. Jego ocena wzruszy niejedną osobę

Włoch spróbował polskiego dania. Jego ocena wzruszy niejedną osobę

Włoch próbuje polskie dania (TikTok)
Włoch próbuje polskie dania (TikTok)
29.06.2023 18:02, aktualizacja: 29.06.2023 19:09

Polskie dania robią furorę na całym świecie. Ostatnio babcine potrawy przetestował pewien Włoch. Mężczyzna był zachwycony kluskami śląskimi. Filmik z jego reakcją jest naprawdę rozbrajający.

Marco i Weronika to włosko-polska para, która prowadzi profil na TikToku. Na nagraniach często opowiadają o różnicach kulturowych i testują swoje narodowe dania. Kiedy odwiedzają włoską rodzinę, Weronika próbuje tamtejszej kuchni, gdy jadą do Polski - Marco jest testerem. Ostatnio do gustu przypadły mu kluski śląskie z buraczkami.

Włoch próbuje polskie dania. "Babcia robi najlepsze kluski"

U babci jest zawsze przytulnie i pięknie pachnie. To zauważa się od razu po przekroczeniu progu drzwi. Na filmiku widzimy, jak para wita się ze starszą panią i rozmowa kieruje się na okropną pogodę (TikToka nagrano w marcu). Babcia w międzyczasie przygotowywała kluski śląskie.

Marco usiadł przy stole, a starsza pani zaczęła nakładać mu buraczki. Nie słuchała jego protestów. W końcu lepiej, by gość zjadł za dużo, niż za mało. Do tego dla polskich  babć każdy wygląda na zmarnowanego i chudziutkiego. Do tego doszła solidna porcja klusek śląskich oraz mięso w sosie.

Jak na polskie dania zareagował Włoch? Zakochał się już po pierwszym kęsie. Kluski zasmakowały mu najbardziej, ale pozytywnie ocenił też mięso i buraczki. Marco był zachwycony tym, co zaserwowała mu babcia.

- Babcia robi najlepsze kluski! - stwierdził w podpisie do nagrania.

"Oddałbym wszystko za taki obiad"

Kluski śląskie są jednym z najpopularniejszych polskich dań. Goszczą na naszych stołach od wielu wieków. Częstujemy nimi na najróżniejszych uroczystościach i podajemy na obiad. W 2017 roku trafiły na Listę Produktów tradycyjnych. Nic więc dziwnego, że smakuje zagranicznym gościom.

Reakcja Marco na polskie dania rozbroiła użytkowników TikToka. "Oddałbym wszystko za taki obiad", "Jesteście tacy kochani! To się ogląda jak najlepszy serial", "Marco to już prawdziwy Polak!" - czytamy w komentarzach. Wiele osób zachwycało się jego znajomością języka polskiego:

"Ale Marco sobie pięknie radzi z polskim!"

Polskie dania - kluski śląskie i sos z mięsem (TikTok)
Polskie dania - kluski śląskie i sos z mięsem (TikTok)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także