Znany dietetyk ocenił dietę Dody. Zwłaszcza jedno mu się nie spodobało

Znany dietetyk ocenił dietę Dody. Zwłaszcza jedno mu się nie spodobało

Doda opowiedziała o diecie. Dietetyk ją ocenił
Doda opowiedziała o diecie. Dietetyk ją ocenił
Źródło zdjęć: © Instagram.com | dodaqueen, michal_wrzosek
18.08.2023 18:34

Doda opowiedziała o swojej diecie, dzięki której może pochwalić się nienaganną sylwetką. Okazuje się, że dietetyk Michał Wrzosek nie pochwala pewnych wyborów żywieniowych artystki. Jedna rzecz w ogóle mu się nie spodobała.

Doda całkowicie zrezygnowała z alkoholu, nie je też słodyczy i mięsa. Omija tłuste dania. Dzięki swojej diecie i aktywności fizycznej ma nieskazitelną sylwetkę, której zazdroszczą jej inne osoby. Na ten temat wypowiedział się doktor dietetyki Michał Wrzosek w rozmowie z Plotkiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Doda opowiedziała o swojej diecie. Dietetyk ją ocenił

Ekspert przyznał, że część wyborów artystki jest godna pochwały. Zrezygnowanie z fast foodów, alkoholu (jak sam mówi - nie ma bezpiecznej dawki), słodyczy i słodkich napojów jest bardzo dobrą rzeczą. Spodobało mu się też to, że artystka często sięga po ryby. Uznał jednak, że dieta Dody jest restrykcyjna.

- Kolejnym plusem jest sięganie po ryby w diecie. Są one źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, o wielokierunkowym, prozdrowotnym działaniu na nasz organizm. Doda wspomniała też, że nie je fast foodów i nie pije gazowanych, słodkich napojów. Pod względem zdrowotnym, to bardzo dobrze - mówił w wywiadzie dla Plotka.

Artystka nie je owoców po 14. "Z dietetycznego punktu widzenia nie ma takiej potrzeby"

Doda całkowicie odstawiła słodycze. Dietetyk jest jednak zdania, że czasem można sobie pozwolić na małe grzeszki. Jest to dobre dla nas z psychologicznego punktu widzenia. Artystka słodycze (za którymi nie przepada) zastępuje owocami, ale ma zasadę, że nie je ich po 14:00.

Z dietetycznego punktu widzenia nie ma takiej potrzeby. Owoce równie dobrze możemy jeść na kolację i nic złego nam się nie stanie. Co do samego cukru, a dokładniej cukrów prostych - warto ograniczać je w diecie. Na co dzień zaś warto stawiać na węglowodany złożone, znajdujące się np. w warzywach, owocach i produktach z pełnego ziarna - tłumaczy dietetyk.

Doda
Doda© Instagram.com | dodaqueen

Doda zrezygnowała z mięsa. Wrzosek wyraził opinię na ten temat

Dietetyk stwierdził, że wyeliminowanie mięsa nie jest rzeczą konieczną. Jego zdaniem kobiety w wieku powyżej 35 roku życia powinny raczej zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj mięsa wybierają. Powinno się unikać czerwonego i jego przetworów, które uznane są za rakotwórcze. Michał Wrzosek odniósł się też do braku laktozy w diecie.

- Doda powiedziała też, że stosuje dietę bez laktozy i glutenu. Warto podkreślić, że laktozę w diecie powinniśmy ograniczać lub wyeliminować, w zależności od stopnia nietolerancji tego cukru. A co do glutenu - osoby zdrowie nie muszą ograniczać go w diecie - mówił.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także