NewsyBiedronka i Lidl będą mieć mocną konkurencję. Nowy dyskont wkracza do Polski

Biedronka i Lidl będą mieć mocną konkurencję. Nowy dyskont wkracza do Polski

Nowy dyskont wkracza na polski rynek - Pyszności; Fot. YouTube: Mix Markt (screenshot)
Nowy dyskont wkracza na polski rynek - Pyszności; Fot. YouTube: Mix Markt (screenshot)
31.05.2023 09:00

Nowy dyskont wchodzi na polski rynek. Oferując "najniższe ceny" ma stanowić konkurencję dla takich gigantów, jak Lidl czy Biedronka. Firma działa jednak w innym modelu: oferuje produkty z wielu krajów Europy i Azji, uzupełnione artykułami drogeryjnymi oraz produktami gospodarstwa domowego.

W Polsce już trzy placówki działają pod szyldem Mix Markt — niemieckiej sieci sklepów, działającej w segmencie oferującym tzw. etno food, czyli produkty kuchni lokalnych, etnicznych, charakterystycznych dla różnych krajów. Pierwszy sklep Mix Markt został otwarty na rynku niemieckim w 1997. Obecnie działa już 350 placówek na terenie całej Europy.

Nowy dyskont w Polsce. Mix Markt wchodzi na polski rynek

Pierwsze placówki w Polsce zostały otwarte wiosną br. w Krakowie (ul. Podskale 18), Tarnowie (ul. Wilsona 2) oraz - 6 marca — w Opolu (ul. Ozimska 184). Dyskont planuje otwierać kolejne punkty handlowe na naszym rynku. Polskich klientów zachęca do wizyty w swoich placówkach, wskazując, że "ma najlepsze ceny w mieście". W asortymencie sklepu znajdziemy produkty, które trudno znaleźć w innych sieciach. Firma specjalizuje się w sprzedaży produktów lokalnych, etnicznych, pochodzących głównie z Europy Wschodniej i Azji.

Sklep - Pyszności; Foto: Canva.com
Sklep - Pyszności; Foto: Canva.com

Co kupimy w Mix Markt?

W sklepach niemieckiej sieci znajdziemy zarówno towary polskie oraz niemieckie, jak i rosyjskie, ukraińskie, rumuńskie, bałkańskie i zakaukaskie. Asortyment stanowią m.in. świeże owoce i warzywa, mięso, nabiał, lody, mrożonki, makarony, ogórki konserwowe, suszone owoce, produkty zbożowe. Na półkach znajdziemy też napoje bezalkoholowe i alkoholowe oraz wiele innych produktów spożywczych, drogeryjnych i gospodarstwa domowego.

"W sklepie Mix Markt znajdą Państwo jako Klienci zarówno rosyjskie pielmieni, jak i polski nabiał oraz rumuńskie wyroby wędliniarskie i mięsne (...) Każdy sklep Mix ma szeroki asortyment specjałów z wielu krajów Europy i Azji, skutecznie uzupełniany artykułami drogeryjnymi oraz gospodarstwa domowego. Wyznaczyliśmy sobie cel, aby oferować wielokulturowemu kręgowi klientów niepowtarzalne doświadczenia zakupowe z dużym wyborem w znakomitym stosunku ceny do jakości" - komentuje sieć.

Pierwszy dyskont Mix Markt został otwarty w niemieckim Oerlinghausen. Pięć lat po założeniu obroty w 40 oddziałach zwiększyły się dziesięciokrotnie do prawie 55 milionów euro. Dostawcą sklepów jest grupa przedsiębiorstw Monolith, która zleca produkcję głównej części towarów w Niemczech. W sklepach Mix znajduje się do sześćdziesięciu procent towarów grupy Monolith.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także