NewsyNadchodzi totalna rewolucja. W tym sklepie nie zapłacisz za zakupy ani gotówką, ani kartą

Nadchodzi totalna rewolucja. W tym sklepie nie zapłacisz za zakupy ani gotówką, ani kartą

Kaufland wprowadza nową metodę płatności - Pyszności; Fot. Adobe Stock
Kaufland wprowadza nową metodę płatności - Pyszności; Fot. Adobe Stock
28.05.2023 19:04, aktualizacja: 28.05.2023 20:23

Kaufland wprowadza nową metodę płatności, która będzie dostępna od jesieni br. we wszystkich sklepach tej sieci w Niemczech. Cechą nowego rozwiązania ma być możliwość płacenia za zakupy bez konieczności posiadania karty, gotówki czy dostępu do internetu. To umożliwi usługa Bluecode.

Kaufland zamierza podążać śladem takich sieci, jak Rossmann czy Müller, gdzie z powodzeniem działa metoda płatności Bluecode. Jak donosi niemiecki portal finansowy Lebensmittelzeitung, Bluecode ma zostać włączony do aplikacji Kaufland po zakończeniu fazy testowej. Od jesieni tego roku we wszystkich sklepach w Niemczech będzie można korzystać z tej metody płatności. To umożliwić ma klientom wygodne płacenie za zakupy za pomocą smartfona. Jak ma przebiegać ten sposób płatności?

Bluecode w sklepach Kaufland. Na czym polega ten sposób płatności?

Chcąc skorzystać z usługi Bluecode, konieczne będzie wprowadzenie danych dotyczących płatności w aplikacji. W momencie płacenia przy kasie wystarczy pokazać kod QR na ekranie smartfona, co umożliwi zarejestrowanie płatności. Wtedy czarny kod QR zmieni się na niebieski, stąd też nazwa Bluecode. Dodatkową cechą tego typu płatności ma być możliwość korzystania z niej w trybie offline. Kod jest ważny przez kilkadziesiąt minut, jednak żeby go pobrać, mimo wszystko potrzebny jest internet.

Rabaty czy kupony lub loterie będą automatycznie uwzględniane i naliczane podczas płatności Bluecodem. Z Kaufland Pay, połączonym z Bluecode, będzie można korzystać zarówno przy tradycyjnych kasach, jak i tych samoobsługowych. W przyszłości będzie także możliwe korzystanie z tej funkcji za pomocą smartwatchów. Obecnie istnieje już około 20 000 punktów w Niemczech, gdzie można skorzystać z tej metody płatności.

canva
canva

K-Scan. Nowe usługa w polskich Kauflandach

Przypomnijmy, że od września 2022 roku sieć Kaufland sukcesywnie wprowadza usługę K-Scan. Dzięki niej klienci mogą na bieżąco śledzić wartość swoich zakupów, a w razie potrzeby sprawdzić także cenę pojedynczego artykułu. Klienci sklepu po zdjęciu towarów z półki sklepowej i zeskanowaniu ich przy pomocy skanera mogą je od razu umieścić w torbie zakupowej i sfinalizować transakcję, skanując kod w kasie samoobsługowej.

Chcąc skorzystać z usługi K-Scan należy potwierdzić na specjalnym tablecie akceptację regulaminu i odebrać migający na zielono skaner. Podczas robienia zakupów trzeba skanować kody kreskowe z produktów, które chcemy kupić, a urządzenie samodzielnie obliczy kwotę i stworzy listę zakupów, którą wyświetli na ekranie. Po zapełnieniu koszyka należy przejść do kasy samoobsługowej i zeskanować kod QR. Usługa jest całkowicie darmowa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także