Burger King znika z Polski? Sieć rozwiązała umowę. To koniec z rozwojem marki
Czy Burger King dalej będzie działał w Polsce? Do kiedy? Jedna z najpopularniejszych sieci fast food na całym świecie, która oferuje głównie burgery w różnych wydaniach, rozwiązała umowę z polską firmą.
21.02.2022 10:12
Od kiedy Burger King jest w Polsce?
Burger King powstał w 1954 roku i jest drugą największą sieciówką z burgerami w Europie Środkowej. Zarządzanie i operowaniem marką na tym rynku zajmuje się AmRest. Pierwszy lokal Burger Kinga w ramach AmRest powstał w Polsce w 2007 r. W tej chwili AmRest ma 93 lokale pod tym szyldem, z czego prawie połowa mieści się w Polsce. AmRest, która jako franczyzobiorca, zarządza ponad 2,3 tys. różnych restauracji w Europie. Działają m.in. pod logiem KFC, Pizza Hut i właśnie Burger King.
Od lat walczą o prym w świecie kanapek z McDonalds. I chociaż mogłoby się wydawać, że chętnych na spróbowanie specjałów Burger Kinga jest coraz więcej, to marka zdecydowała się wykonać krok w tył.
czytamy w oficjalnym komunikacie AmRest
Czy Burger King zniknie z Polski?
Fani burgerów od razu zaczęli się zastanawiać: czy to znaczy, że Burger King wycofuje się z Polski? Mogą jednak spać spokojnie, bo AmRest wyjaśnił, że nie chodzi o zamykanie lokali, a o nieotwieranie nowych. Nie będą również inwestowane żadne pieniądze w rozwój Burger Kinga. Czy kryje się za tym coś więcej niż stała liczba restauracji – na przykład brak remontów, innowacji i wprowadzania nowości? To pozostaje pod znakiem zapytania. Czy Burger King znika z Polski?
podkreślają przedstawiciele
Dlaczego Burger King rozwiązał umowę z Polską? Jaka była przyczyna?
Firma stara się uspokajać inwestorów giełdowych. Przekonuje, że rozwiązanie umów na rozwój sieci Burger King nie będzie miało znaczącego wpływu na przychody i zyski AmRestu.