NewsyBurger King znika z Polski? Sieć rozwiązała umowę. To koniec z rozwojem marki

Burger King znika z Polski? Sieć rozwiązała umowę. To koniec z rozwojem marki

Burger King znika z Polski? Sieć rozwiązała umowę. To koniec z rozwojem marki
Ewa
21.02.2022 10:12

Czy Burger King dalej będzie działał w Polsce? Do kiedy? Jedna z najpopularniejszych sieci fast food na całym świecie, która oferuje głównie burgery w różnych wydaniach, rozwiązała umowę z polską firmą.

Od kiedy Burger King jest w Polsce?

Obraz

Burger King powstał w 1954 roku i jest drugą największą sieciówką z burgerami w Europie Środkowej. Zarządzanie i operowaniem marką na tym rynku zajmuje się AmRest. Pierwszy lokal Burger Kinga w ramach AmRest powstał w Polsce w 2007 r. W tej chwili AmRest ma 93 lokale pod tym szyldem, z czego prawie połowa mieści się w Polsce. AmRest, która jako franczyzobiorca, zarządza ponad 2,3 tys. różnych restauracji w Europie. Działają m.in. pod logiem KFC, Pizza Hut i właśnie Burger King.

Od lat walczą o prym w świecie kanapek z McDonalds. I chociaż mogłoby się wydawać, że chętnych na spróbowanie specjałów Burger Kinga jest coraz więcej, to marka zdecydowała się wykonać krok w tył.

Burger King Europe GMBH poinformował o rozwiązaniu z dniem 1 lutego 2022 roku umów dotyczących rozwoju marki Burger King w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii i Bułgarii

czytamy w oficjalnym komunikacie AmRest

Czy Burger King zniknie z Polski?

Fani burgerów od razu zaczęli się zastanawiać: czy to znaczy, że Burger King wycofuje się z  Polski? Mogą jednak spać spokojnie, bo AmRest wyjaśnił, że nie chodzi o zamykanie lokali, a o nieotwieranie nowych. Nie będą również inwestowane żadne pieniądze w rozwój Burger Kinga. Czy kryje się za tym coś więcej niż stała liczba restauracji – na przykład brak remontów, innowacji i wprowadzania nowości? To pozostaje pod znakiem zapytania. Czy Burger King znika z Polski?

AmRest będzie kontynuował prowadzenie 93 restauracji Burger King na wymienionych rynkach, z zachowaniem najlepszych standardów obsługi i jakości, zgodnie z podpisanymi umowami franczyzowymi, które pozostaną w mocy

podkreślają przedstawiciele

Dlaczego Burger King rozwiązał umowę z Polską? Jaka była przyczyna?

Firma stara się uspokajać inwestorów giełdowych. Przekonuje, że rozwiązanie umów na rozwój sieci Burger King nie będzie miało znaczącego wpływu na przychody i zyski AmRestu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także