PoradySkuteczne czyszczenie kuchni bez detergentów

Skuteczne czyszczenie kuchni bez detergentów

Skuteczne czyszczenie kuchni bez detergentów
Frania
06.09.2019 09:27, aktualizacja: 18.09.2023 12:22

Czyszczenie kuchni nie musi być wcale wielkim koszmarem. Można zrobić to w szybki i przyjemny sposób. O czym przekonasz się już za chwilę!

Wiele elementów naszej kuchni wymaga gruntownego i częstego czyszczenia. I nie wszyscy są zwolennikami stosowania detergentów, dlatego dziś przychodzę z pomysłami, które możesz wykorzystać zamiast tego typu środków.

Stosowały je jeszcze nasze babcie, więc są w 100% sprawdzone i skuteczne ?

#1 Kwasek cytrynowy

Obraz

Jeśli chcesz usunąć kamień z czajnika, ten środek jest niezastąpiony. Wszystko co musisz zrobić to, wsypać do czajnika 4 łyżeczki kwasku, dolać wodę i zagotować.

Następnie odstaw urządzenie na 3 godziny, po czym usuń wodę. Przed ponownym użyciem czajnika, przepłucz go kilka razy.

#2 Soda oczyszczona

Obraz

Z kolei zwykła soda (łyżeczka) w połączeniu z ciepłą wodą (300 ml) pozwoli skutecznie wyczyścić lodówkę. Ta mieszanka nie tylko dokładnie umyje sprzęt, ale też pozwoli pozbyć się brzydkich zapachów.

#3 Jak czyszczenie kuchni, to i piekarnik

Obraz

Skuteczna mieszanka czyszcząca składa się w tym przypadku z sody oczyszczonej (1 szkl.), soli (1/3 szkl.) oraz wody. Po pierwsze spryskaj piekarnik wodą.

Następnie połącz ze sobą sodę oraz sól. Rozsyp ją w piekarniku i ponownie użyj wody. Po 8 godzinach umyj dokładnie ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń.

#4 Połączenie octu i wody

Obraz

Tym razem w równych częściach połącz ze sobą wodę oraz ocet. Następnie doprowadź do wrzenia i daj mieszance ostygnąć do pokojowej temperatury.

Po tym czasie możesz dokładnie wyczyścić blachę przy pomocy mieszanki i spłukać.

#5 Skórka z pomarańczy i sól

Obraz

Przy pomocy tego miksu skutecznie usuniesz uciążliwe zacieki z kubków oraz filiżanek. Wszystko co musisz zrobić, to posypać wewnętrzną część skórki solą i dokładnie wyczyścić zabrudzenia po kawie i herbacie.

Jak sama widzisz, czyszczenie kuchni i jej elementów wcale nie musi być ciężką harówka!

#6 Woda i cytryna

Obraz

Z kolei ta mieszanka w proporcjach (1:1) sprawi, że Twoje noże będą wyglądać jak nowe! Po 10-minutowej kąpieli dokładnie osusz akcesoria kuchenne.

#7 Ocet

Obraz

I na koniec kilka słów o pomyśle wykorzystania samego octu, dzięki któremu pozbędziesz się kamienia. Przetrzyj nim zanieczyszczone miejsca i po kłopocie. Osad zniknie w mgnieniu oka!

Koniecznie daj znać czy znasz jakieś inne babcine triki na czyszczenie kuchni ?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także