PoradyWystarczy naprawdę niewiele, aby płyta indukcyjna wyglądała jak nowa. Nawet po wielu latach

Wystarczy naprawdę niewiele, aby płyta indukcyjna wyglądała jak nowa. Nawet po wielu latach

Wystarczy naprawdę niewiele, aby płyta indukcyjna wyglądała jak nowa. Nawet po wielu latach
Pyszności

28.12.2018 11:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz częściej w polskich kuchniach pojawiają się płyty indukcyjne. Takie rozwiązania nie tylko dodają uroku naszej kuchni, ale też ułatwiają codziennie przygotowywanie posiłków.

Nie wiem jak Ty, ale ja nie znosiłam czyścić tradycyjnej kuchenki gazowej z palnikami. Było to żmudne i wyczerpujące zadanie, biorąc pod uwagę liczbę zakamarków, gdzie mogło znaleźć się jedzenie lub różnego rodzaju zabrudzenia.

Dlatego kiedy wprowadzałam się do nowego mieszkania, wiedziałam, że musi znaleźć się w nim płyta indukcyjna, której czyszczenie jest znacznie prostsze i przyjemniejsze!

Obraz

BĘDZIESZ POTRZEBOWAĆ:

  • gąbki do mycia naczyń, ewentualnie ściereczek z mikrofibry
  • płynu do mycia naczyń
  • wody
  • octu
  • skrobaczki przeznaczonej do czyszczenia płyty indukcyjnej
  • ręcznika papierowego
Obraz

OD CZEGO ZACZĄĆ:

  1. Warto podkreślić, że płytę należy czyścić, kiedy nie jest nagrzana. Jeśli nie jest mocno zabrudzona, wystarczy miękka część gąbki i płyn do mycia naczyń, aby wyglądała ponownie jak nowa. Następnie wypoleruj ją przy pomocy ściereczki z mikrofibry lub ręcznika papierowego.
  2. W przypadku trudniejszych plam, namocz gąbkę w wodzie z octem, po czym połóż na zabrudzeniu i zostaw na kilka minut. Następnie usuń. Jeśli pojawią się problemy, użyj specjalnej skrobaczki. Po czym przemyj wodą i wypoleruj.
  3. Pamiętaj, że pod żadnym pozorem płyty indukcyjnej nie wolno czyścić ostrymi narzędziami, ponieważ takie zachowanie grozi uszkodzeniem sprzętu.
  4. Jeśli codziennie po przygotowaniu posiłku, znajdziesz kilka minut, aby przetrzeć swoją płytę indukcyjną, będzie wyglądała jak nowa!
Koniecznie daj mi znać, czy masz w kuchni płytę indykcyjną i w jaki sposób ją czyścisz ?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także