PrzepisWłącz do diety, a schudniesz szybko i bez efektu jojo. Złota rada certyfikowanej dietetyczki

Włącz do diety, a schudniesz szybko i bez efektu jojo. Złota rada certyfikowanej dietetyczki

Dietetyczka co robić, by schudnąć (Freepik)
Dietetyczka co robić, by schudnąć (Freepik)
27.06.2023 17:02, aktualizacja: 27.06.2023 17:33

Każdy, kto się odchudza, wie jedną rzecz. Najtrudniej jest schudnąć z brzucha. Wszystko szybko znika, a tej części ciała nie da się ruszyć. Na szczęście z pomocą przychodzi nam dietetyczka Julia Zumpano. Tłumaczy, w jaki sposób stracić na wadze, nie przechodząc na restrykcyjną dietę.

Przyjęło się, że podczas odchudzania musimy zrezygnować z ulubionych dań, gdyż one tuczą i zniszczą nasze starania. Na szczęście nie musimy być aż tak restrykcyjni. Wystarczy, że do diety dodamy kilka zdrowszych posiłków i pozwolimy sobie na małe grzeszki.

Certyfikowana dietetyczka mówi, jak schudnąć bez efektu jo-jo

Podstawą jest włączenie zdrowszych pokarmów i nieograniczanie ich. W ten sposób stracimy na wadze i ją utrzymamy. To może nam w trwaniu w zdrowych nawykach żywieniowych. Warto jeść więcej warzyw i owoców, ze względu na zawartość witamin i błonnika pokarmowego. Ten ostatni składnik zmniejsza apetyt. W przypadku tych drugich najważniejsza jest kontrola porcji. Dlaczego? Znajdziemy w nich dość spore ilości cukru. Dlatego powinniśmy zjadać mniej niż szklankę. Dietetyczka zaleca, by do jadłospisu włączyć jagody, pomarańcze, jabłka, truskawki i banany.

- Warzywa są uważane za darmowe jedzenie, co oznacza, że możesz jeść nieograniczone ilości i nadal chudnąć - twierdzi Julia Zumpano. Nie możemy zapomnieć również o źródłach białka, roślinach strączkowych, olejach roślinnych i żywności bogatej w pełne ziarna.

Dietetyczka tłumaczy, w jaki sposób schudnąć (Pixabay)
Dietetyczka tłumaczy, w jaki sposób schudnąć (Pixabay)

Jak schudnąć szybko i bezpiecznie?

Bardzo ważną rzeczą jest odpowiednie nawodnienie. Dzięki wodzie jemy mniej i szybciej jesteśmy syci. Pomaga także usuwać toksyny i zbędne produkty przemiany materii z organizmu. Woda przyspiesza metabolizm.

Oprócz diety i odpowiedniego nawodnienia istotne są też inne aspekty. Musimy przede wszystkim być aktywni fizycznie. Warto więc codziennie chodzić na spacery, jeździć na rowerze, biegać lub tańczyć. Dobrym pomysłem są też ćwiczenia. Ważny jest tutaj umiar. Jeśli chcemy, możemy też kupić sobie karnet na siłownie lub na zajęcia fitness.

Dietetyczka przestrzega też przed pomijaniem posiłków. Ten pomysł nie jest zbyt dobry, gdyż może bardziej zaszkodzić. Dzięki temu nie schudniemy, możemy tylko być bardziej sfrustrowani i podjadać niezdrowe przekąski.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także