PrzepisDietaDietetyk wyznał, ile można zjeść czekolady podczas odchudzania. To spore zaskoczenie

Dietetyk wyznał, ile można zjeść czekolady podczas odchudzania. To spore zaskoczenie

Dietetyk wyznał, ile można zjeść czekolady podczas odchudzania. To spore zaskoczenie
Dietetyk wyznał, ile można zjeść czekolady podczas odchudzania. To spore zaskoczenie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Facebook

22.01.2024 15:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czekolada to ulubiony przysmak wielu osób. Niestety, jest ona również bardzo kaloryczna. Czy to oznacza, że musimy całkowicie zrezygnować z niej podczas diety? Okazuje się, że niekoniecznie. Znany dietetyk Michał Wrzosek wyjaśnia.

Dieta nie musi oznaczać rezygnacji z ulubionych smakołyków. Michał Wrzosek, znany doktor dietetyki, podzielił się cennymi wskazówkami dotyczącymi jedzenia czekolady podczas odchudzania. To prawdziwe zaskoczenie dla wielu, którzy myśleli, że słodycze są całkowicie zakazane. Odkryj, ile czekolady możesz zjeść na diecie i jak to robić z głową.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czekolada tak, ale z umiarem

Dietetyk Michał Wrzosek przyznaje, że czekolada na diecie nie jest zakazana. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, należy wybierać czekoladę z jak największą ilością kakao. Im więcej tego składnika znajdzie się w tabliczce, tym mniej producent doda cukru.

Po drugie, należy spożywać czekoladę z umiarem. Dietetyk Wrzosek zaleca, aby sięgać po nią nie częściej niż raz dziennie i nie więcej niż 30 g.

Gorzka czekolada jest zdrowa?

Gorzka czekolada zawiera wiele cennych składników odżywczych, w tym flawonoidy, magnez i żelazo. Flawonoidy mają właściwości przeciwutleniające i mogą chronić organizm przed chorobami serca i układu krążenia. Magnez jest ważny dla prawidłowego funkcjonowania mięśni i układu nerwowego. Żelazo jest niezbędne do transportu tlenu w organizmie.

Jakie są zalety gorzkiej czekolady?

Gorzka czekolada może przynieść wiele korzyści zdrowotnych, w tym:

  • zmniejszenie ryzyka chorób serca
  • obniżenie ciśnienia krwi
  • poprawę nastroju
  • zwiększenie koncentracji
  • wzmocnienie odporności

Osoby odchudzające się mogą pozwolić sobie na odrobinę czekolady, ale należy to robić z umiarem. Najlepiej wybierać gorzką czekoladę o zawartości kakao powyżej 85%. Wówczas możemy cieszyć się jej smakiem i właściwościami zdrowotnymi, nie narażając się na przybieranie na wadze.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także