PoradyJak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki? Sposób jest bardzo prosty

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki? Sposób jest bardzo prosty

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki? - Pyszności; Foto Canva.com
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki? - Pyszności; Foto Canva.com

13.01.2023 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Różnorodność potraw, które przygotowujesz i następnie przechowujesz w swojej lodówce, może powodować, że w twojej lodówce pojawią się brzydkie zapachy. Czasem są one intensywne i charakterystyczne, a ich połączenie nie jest niczym przyjemnym dla ciebie i twoich domowników. Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki? Na szczęście jest na to bardzo prosty sposób!

Czy wiesz, jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki?

Zapach swojskiej kiełbasy połączony z sernikiem czy wyrazistym sosem, na pewno nie pachnie zbyt dobrze. Najczęściej wygląda to tak, że twoi domownicy wiedzą i przede wszystkim czują, że właśnie teraz otworzyłeś lodówkę. A wszystko to przez charakterystyczne zapachy, które się z niej unoszą. Tak się składa, że produkty, które nie są przechowywane w szczelnie zamykanych pojemnikach, mogą wydzielać różnorakie zapachy. Dlatego też postanowiliśmy ci pokazać, jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki.

Jedzenie poza lodówką - Pyszności; Foto Canva.com
Jedzenie poza lodówką - Pyszności; Foto Canva.com

Zasada jest tu bardzo prosta. Wystarczy, że do swojej lodówki włożysz mieloną kawę. Najważniejsze, że nie musisz używać tu drogiej i ulubionej kawy. Idealnie sprawdzi się tu również najtańsza, a nawet przeterminowana kawa, która pochłonie wilgoć i brzydkie zapachy. Pamiętaj, że taki pojemnik z mieloną kawą, należy wymieniać średnio co 2-3 tygodnie. To sprawi, że będzie ona odgrywała w tym przypadku swoją określoną rolę.

Jak zapobiec brzydkim zapachom w lodówce?

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z faktu, że zawsze lepiej jest zapobiegać niż zmagać się z danym problemem. Dlatego, jeśli już wiesz, jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki, to warto, żebyś poznał również metody, które uchronią twoją lodówkę przed brzydkimi zapachami.

Weź pod uwagę następujące porady:

  • staraj się regularnie myć swoją lodówkę, przy użyciu wody z octem - ten patent zminimalizuje brzydkie zapachy i ilość bakterii obecnych w lodówce; ocet to niezwykły pomocnik w twojej kuchni;
  • postaraj się, by produkty w lodówce nigdy nie były maksymalnie dosunięte do tylnej ściany lodówki - przywarcie do ścianki może spowodować, że kawałek danego produktu będzie wydzielał nieprzyjemny zapach przez naprawdę długi czas;
  • staraj się przechowywać produkty, które oczywiście możesz, w szczelnie zamkniętych pojemnikach - to uchroni cię przed brzydkimi zapachami w lodówce.

Poznaj przepis na domowy serek kanapkowy z tymiankiem i papryką. Znajdziesz go na naszym kanale YouTube:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także