PoradyLiście twoich roślin są matowe i bez wyrazu? Posmaruj je majonezem

Liście twoich roślin są matowe i bez wyrazu? Posmaruj je majonezem

Jak się okazuje, liście roślin doniczkowych warto przetrzeć majonezem/źródło: LIGHTFIELD STUDIOS/Adobe Stock, tashka2000/Adobe Stock
Jak się okazuje, liście roślin doniczkowych warto przetrzeć majonezem/źródło: LIGHTFIELD STUDIOS/Adobe Stock, tashka2000/Adobe Stock
Marzena Pęcak
23.07.2023 18:00

Rośliny w twoim domu nie zachwycają wyglądem? Pomimo ciągłego czyszczenia, ich liście są wciąż matowe lub zakurzone? Możesz im pomóc przy użyciu konkretnego produktu spożywczego. Na pewno masz go w swojej lodówce, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypróbować go jeszcze dziś!

Styl boho już od jakiegoś czasu cieszy się bardzo dużą popularnością. Oprócz jasnych kolorów charakteryzuję się on również nawiązaniem do natury. Stąd też bierze się spora liczba roślin w takiej aranżacji. Nie inaczej jest również w moim domu. Mój mąż często śmieje się, że jeszcze trochę, a nasz salon zamieni się w prawdziwą dżunglę. I w sumie może tak to się skończyć, bo pokochałam rośliny całym sercem. Choć jeszcze niedawno, byłam przekonana, że w ogóle nie mam do nich  ręki.

Jak jednak wyjaśnił mi mój tata, który uwielbia spędzać czas w ogródku i jednocześnie ma sporą kolekcję roślin doniczkowych, wystarczy mieć dobre podejście i dużo cierpliwości. I faktycznie w końcu się przełamałam. Z biegiem czasu w moim domu zaczęło pojawiać się coraz więcej roślin. A wraz z nimi przybyło mi dodatkowych obowiązków.

Rośliny doniczkowe stanowią piękną ozdobę każdego wnętrza/źródło:  Firn/Adobe Stock
Rośliny doniczkowe stanowią piękną ozdobę każdego wnętrza/źródło: Firn/Adobe Stock

Jak przywrócić dawny blask zielonym roślinom?

O ile podlewanie, przesadzanie, czy przycinanie roślin nie stanowi dla mnie żadnego problemu, to jest jedna rzecz, która jeszcze do niedawna bardzo mocno mnie irytowała. Otóż pomimo regularnego przemywania i przecierania zielonych liści, moje roślinki nie zachwycały wyglądem. Ich listki były matowe. Co więcej, bardzo szybko gromadził się na nich kurz, co nie ułatwiało całej sytuacji.

Dlatego też podczas ostatnich odwiedzin u rodziców, postanowiłam poradzić się mojego guru roślinnego. I dobrze zrobiłam, bo tata miał gotowy patent pod ręką. Jak się okazało, sprawdzona metoda znajduje się w każdej lodówce!

Majonez pomoże w pielęgnacji domowych roślin

Wiem, początkowo może brzmieć to wręcz absurdalnie. Ale uwierz mi na słowo, ten motyw naprawdę działa. Dlatego nie zwlekaj ani minuty i przetrzyj liście swoich roślin majonezem. Na pewno nie pożałujesz!

Jak to zrobić? Oczywiście należy zachować umiar. Nabranie majonezu na dużą łyżkę i przełożenie go bezpośrednio na liście nie jest dobrym pomysłem. Lepiej zrobić na liściu malutki kleks i rozprowadzić go po całej powierzchni przy użyciu miękkiej szmatki. Możesz też nałożyć kuchenny produkt bezpośrednio na ściereczkę i zacząć delikatnie pocierać liście doniczkowych roślin. Wybierz takie rozwiązanie, które najbardziej ci odpowiada.

Na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Liście roślin będą wręcz idealnie lśnić, tak jakbyś dopiero przyniósł je do domu z kwiaciarni. Co więcej, dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu, kurz nie będzie na nich osiadał z taką łatwością. Po każdym takim zabiegu masz spokój na kilka tygodni. Genialne prawda?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także