PrzepisDania mięsneNajgorszy wybór na Wielkanoc. Magda Gessler przestrzega Polaków, by nie kupowali

Najgorszy wybór na Wielkanoc. Magda Gessler przestrzega Polaków, by nie kupowali

Magda Gessler
Magda Gessler
Źródło zdjęć: © AKPA

27.03.2024 12:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Magda Gessler z reguły poucza i pokazuje, jakie popełniamy błędy przy przygotowywaniu dań. Tym razem podkreśla, jak ważny jest pierwszy krok, czyli odpowiedni wybór produktów na świąteczne potrawy. Naprawdę warto o tym pamiętać podczas zakupów.

Święta wielkanocne są zdecydowanie mięsne. Na stole pojawia się szynki, pieczone mięsa, pasztety, biała kiełbasa. Wynika to z tego, że te święta poprzedza post, który kończy się dopiero w Wielką Sobotę po poświeceniu pokarmów. Teraz nasze podejście do postu nie jest już tak rygorystyczne, ale tradycyjne potrawy wciąż są ważne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Postaw na jakość

Większość wielkanocnych potraw bazuje na mięsie. I właśnie na jego jakość zwróciła uwagę Magda Gessler podczas wywiadu dla "Faktu". Podkreśla, że warto pościć, bo potem szynka będzie smakować lepiej. Jednak to nie tylko tęsknota za smakiem jest ważna, ale też jakość szynki.

"Tylko żeby ta szynka była naprawdę szynką. Trzeba poszukać jej w najlepszym wydaniu. Może ktoś ją urządzi dla nas z najbliższej rodziny? Może gdzieś ją znajdziemy w idealnej formie?" - zachęca znana restauratorka.

Ma też swoje zdanie na temat białej kiełbasy. Twierdzi, że najlepiej zrobić ją samodzielnie. Jeśli to nie wchodzi w grę, namawia do poszukiwań, a nie kupowania w niesprawdzonych miejscach. Podkreśla, że kiełbasa powinna być faktycznie biała, a nie różowa z saletrą.

Smaki świąteczne

Magda Gessler w wywiadzie dla "Faktu" podpowiedziała też, na jakie potrawy warto postawić. Wyraźnie podkreślała, że lepiej gdy jest ich kilka, ale dobrej jakości.

"Jeżeli naprawdę się tego przyłożymy od serca, to nie musi być tego dwieście. Niech będzie osiem dań, ale za to genialnych" — podsumowała.

Najważniejsze to te ściśle związane z tradycją wielkanocną, za którymi często tęsknimy cały rok. Podstawa to aromatyczny żur z białą kiełbasą. Wymieniła też dobry chrzan, sałatkę jarzynową i jajka faszerowane. A co na słodko? Oczywiście mazurki i baby.

Pełna zgoda

Choć czasami wypowiedzi Magdy Gessler są trochę kontrowersyjne, tym razem trudno się z nią nie zgodzić. Możemy kupić dobrej jakości mięso, ale trzeba być uważnym. Na ostatniej konferencji Związku Polskie Mięso prezes Witold Zatoński podkreślał - "Polscy producenci na każdym etapie produkcji mięsa starannie dbają o szczegóły. Kampania "Smak poparty przepisami", którą rozpoczęliśmy na początku tego roku, jasno to podkreśla. Jako Związek Polskie Mięso pragniemy, aby konsumenci mieli pełną świadomość, że mięso drobiowe i wieprzowina od polskich producentów spełniają najwyższe standardy. Chcemy, aby mieli pewność, że sięgając po polskie mięso, dostają produkt najwyższej jakości" – podsumował spotkanie.

Na zakupach liczy się nie tylko cena, ale też skąd pochodzi mięso, co ma na etykiecie. A mniej potraw, ale lepszych? To świetna rada przed każdymi świętami, bo mamy skłonność do przesadzania z ilością przygotowywanych dań. I zawsze potem czytamy ze smutkiem, że na czele wyrzuconych potraw po Wielkanocy jest ukochana sałatka jarzynowa. Nie dopuszczajmy do tego!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także