PoradyNie wyrzucaj skórek z ogórków. Pomogą ci rozwiązać uciążliwy problem

Nie wyrzucaj skórek z ogórków. Pomogą ci rozwiązać uciążliwy problem

Ogórki - nie wyrzucać skórki. Fot. Pexels
Ogórki - nie wyrzucać skórki. Fot. Pexels
11.07.2023 16:06, aktualizacja: 11.07.2023 16:23

Ogórki to jedne z najpopularniejszych warzyw. Są świetnym dodatkiem do kanapek, ale i surówek czy sałatek. Z pewnością jednak w wielu domach obierki z ogórków zawsze lądują w koszu. To ogromny błąd. Można wykorzystać je ponownie. Dzięki nim można pozbyć się uciążliwego problemu, z którym boryka się każdy z nas. I to wcale nie jeden. 

Skórki z ogórków są cenniejsze, niż nam się wydaje. Jeśli więc następnym razem będziesz obierać ogórki, nie zapomnij odłożyć ich, zamiast wyrzucać do śmietnika. Pozwolą one zaoszczędzić pieniądze, ale też sprawią, że stawiając na bardziej ekologiczne rozwiązanie, pomożemy naszej planecie.

Wyrzucasz skórki z ogórków do kosza? To zdecydowanie robisz to źle

Jeśli obierasz ogórki, to pod żadnym pozorem nie wyrzucaj obierków do śmietnika. Skórki z tego warzywa można wykorzystać ponownie, ponieważ mają wiele fantastycznych właściwości. Gorzkie kukurbitacyny, które znajdują się w ogórkach, doskonale radzą sobie z odstraszaniem mrówek. Wystarczy więc rozłożyć je tam, gdzie pojawiają się niechciani goście.

Ze skórek po ogórkach można również stworzyć specjalną pastę, która jest bardzo skuteczna w walce z brudem na kafelkach czy zlewie. Wystarczy pokroić je na drobne kawałki i wymieszać z solą. A następnie - do dzieła! Efekt zaskoczy każdego, a jest naprawdę tani, a co najważniejsze - ekologiczny.

Jak prawidłowo obierać ogórki? To ma dużo większe znaczenie, niż myślisz

Na pewno każdy z nas słyszał, że kierunek, w którym obieramy ogórki, jest niezwykle istotny. Większość z nas podchodziła do tej informacji z uśmiechem na twarzy, inni z rezerwą, a jeszcze inni w to wierzyli. I ci z ostatniej grupy zdecydowanie mieli rację. Aby nie był gorzkie, należy obierać je od jasnej strony w kierunku ciemniejszej. W ciemnej stronie znajdują się bowiem substancje, które odpowiadają za gorzki smak, a obierając to warzywo odwrotnie, przenosimy niepożądany smak na całego ogórka.

Ogórki - nie wyrzucać skórki. Fot. Pexels
Ogórki - nie wyrzucać skórki. Fot. Pexels
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także