NewsyOgromne wzrosty cen żywności już widać, a będzie coraz gorzej. Niepokojące doniesienia

Ogromne wzrosty cen żywności już widać, a będzie coraz gorzej. Niepokojące doniesienia

Ogromne wzrosty cen żywności, a będzie coraz gorzej - Pyszności; Foto: Canva.com
Ogromne wzrosty cen żywności, a będzie coraz gorzej - Pyszności; Foto: Canva.com
Agnieszka
22.06.2022 09:26

Ceny żywności szybują w górę. W związku z tym szukamy najlepszych promocji. Zastanawiamy się, ile będziemy musieli wydać na jedzenie w kolejnym miesiącu. Okazuje się, że będzie coraz gorzej. Nadchodzą ogromne wzrosty cen żywności.

Ogromne wzrosty cen żywności w Polsce

Sklep - Pyszności; Foto: Pixabay.com
Sklep - Pyszności; Foto: Pixabay.com

Obecnie ceny żywności w Polsce są wyjątkowo wysokie. Zauważył to każdy, kto robi zakupy przynajmniej raz w tygodniu. Inflacja rośnie. W konsekwencji wszystko drożeje. Koszt podstawowych produktów żywnościowych zmienia się z miesiąca na miesiąc.

W związku z tym planujemy każde zakupy. Oprócz tego szukamy promocji i robimy zapasy na kolejne dni. Okazuje się, że w ciągu jednego roku, ceny wielu produktów wzrosły nawet o 30%. Dotyczy to m.in. kurczaka, pomidorów, czy masła.

Ceny w 2022 roku

Czy wiesz o ile wzrosły ceny żywności na przestrzeni roku? Na wiele z nich musimy wydać sporo pieniędzy. Sprawdź, ile zapłacisz za podstawowe produkty spożywcze.

  • Pierś z kurczaka
Krojenie kurczaka - Pyszności
Krojenie kurczaka - Pyszności

W 2021 roku średnia cena za kilogram piersi z kurczaka wynosiła 16,73 zł. Obecnie za ten produkt zapłacisz ok. 26 zł. W związku z tym w ciągu roku cena wzrosła prawie o 54%.

  • Olej słonecznikowy

Jeszcze rok temu, jeśli chcieliśmy kupić olej słonecznikowy, musieliśmy wydać tylko 7 zł. Dzisiaj musimy zapłacić za ten produkt prawie 11 zł. Cena dotyczy 1 litra oleju. Podobną sumę pieniędzy trzeba wydać na olej rzepakowy.

  • Pomidory
Połówki pomidorów - Pyszności
Połówki pomidorów - Pyszności

Pomidory to kolejny produkt, który wyjątkowo podrożał w tym roku. Jeszcze w 2021 roku za kilogram pomidorów płaciliśmy około 10 zł. Obecnie musimy wydać na nie prawie 15 zł. W związku z tym na przestrzeni roku, cena wzrosła o ponad 40%.

  • Masło

Na wysokie ceny masła narzekaliśmy już rok temu. Niestety obecnie produkt ten kosztuje jeszcze więcej. W ciągu roku średnia cena masła wzrosła aż o 35,1%. Nie jest to dobra wiadomości dla fanów tego pysznego produktu.

  • Chleb pszenno - żytni

Prawie każdy z nas zauważył, że cena chleba wyjątkowo wzrosła. W 2021 za 500 g tego produktu płaciliśmy około 3 zł. Obecnie musimy wydać na niego około 4 zł.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować kurczak Caprese z mozzarellą krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także