NewsyWielkie oszustwo na cukier. Złodziej zniknął z pieniędzmi

Wielkie oszustwo na cukier. Złodziej zniknął z pieniędzmi

Wielkie oszustwo na cukier. Złodziej zniknął z pieniędzmi. - Pyszności; Foto: Canva.com
Wielkie oszustwo na cukier. Złodziej zniknął z pieniędzmi. - Pyszności; Foto: Canva.com
Agnieszka
11.08.2022 09:09

Obecnie coraz trudniej dostać w sklepach cukier. W związku z tym w internecie pojawiło się wiele ogłoszeń dotyczących sprzedaży tego cennego produktu. Jakiś czas temu z takiej oferty skorzystała mieszkanka powiatu sokólskiego. Niestety trafiła na oszusta. Jak działa oszustwo na cukier i co się stało?

Cukier sprzedawany przez internet

Paczki cukru - Pyszności; Foto: Canva.com
Paczki cukru - Pyszności; Foto: Canva.com

Aktualnie coraz więcej sklepów wprowadza limit na cukier. Wiele osób narzeka na dostępność produktu. Dotyczy to szczególnie tych, którzy chcą przygotować przetwory. W konsekwencji potrzebują dużej ilości tego słodkiego składnika.

W związku z tym w internecie obecnie znajdziemy wiele ofert sprzedaży cukru. Niekiedy możemy zakupić dużą ilość produktu po rozsądnej cenie. Niedawno 44 - letnia kobieta postanowiła skorzystać z takiej oferty. W związku z tym zamówiła 26 worków z cukrem - każdy z nich zawierał po 25 kg produktu.

Sprzedawca poinformował kobietę, że wyśle jej cukier, jak tylko dostanie zaliczkę w wysokości 1000 zł. Kobieta przelała pieniądze na podane przez sprzedawcę konto bankowe. Niestety klientka nie dostała zamówionego produktu. Dodatkowo kontakt ze sprzedawcą się urwał.

Nowe oszustwo na cukier- policja ostrzega

Cukier - Pyszności; Foto: Canva.com
Cukier - Pyszności; Foto: Canva.com

Niestety obecnie w internecie czyha na nas wielu oszustów. W związku z tym należy zachować czujność i nie podejmować pochopnych decyzji. Na portalu bialystokonline.pl możemy przeczytać:

Sprawdzajmy czy sklep, bądź osoba prywatna podaje swój adres i numer telefonu. Przy płaceniu kartą kredytową zwracajmy uwagę, czy połączenie internetowe jest bezpieczne i czy przesyłane przez nas dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione. Ponadto pamiętajmy, że mamy możliwość uzgodnienia sposobu płatności za wybrany przedmiot, jeśli tylko pojawiły się wątpliwości co do wiarygodności sprzedającego, warto umówić się na "odbiór osobisty" lub wybrać opcję płatności, nawet o parę złotych droższą, ale bezpieczniejszą "za pobraniem". Jeżeli nie ma takiej opcji u sprzedającego, niech wzbudzi to naszą czujność. Nie dajmy się nabrać na "super promocje" - bardzo często niska cena jest tylko "haczykiem", na który oszuścią "łowią" swoje ofiary - informuje policja.

Oszustwo na cukier staje się coraz popularniejsze!

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować zapiekankę z zupek chińskich krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także