NewsyPokazała, jak jej mąż próbuje polskich dań z grilla. Mina Amerykanina mówi sama za siebie

Pokazała, jak jej mąż próbuje polskich dań z grilla. Mina Amerykanina mówi sama za siebie

Amerykanin ocenia polskie dania z grilla - Pyszności; Fot. Tik Tok: TheNelsons (screenshot)
Amerykanin ocenia polskie dania z grilla - Pyszności; Fot. Tik Tok: TheNelsons (screenshot)

10.07.2023 18:30, aktual.: 10.07.2023 20:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co kraj, to obyczaj i co kraj, to inne dania z grilla. Poza kilkoma uniwersalnymi specjałami popularnymi i w Europie, i w Stanach Zjednoczonych istnieją rarytasy, które tylko prawdziwy Polak wrzuciłby na ruszt. Potrawy, które na nas nie robią wrażenia, u obcokrajowców mogą wywołać szczere zdziwienie. Tak było w przypadku pewnego Amerykanina, którego żona postanowiła urządzić grilla po polsku. 

"TheNelsons" to kanał obecny m.in. na TikToku oraz YouTube, stworzony przez międzynarodową parę. Niedawno opublikowane wideo ukazuje, jak Polka serwuje mężowi pochodzącemu z Ameryki polskie specjały z grilla. Ten zaś oceniał potrawy w skali od 1 do 10. Jeden z przysmaków zdobył prawie cały komplet punktów. Inny zaś ledwo przeszedł mężczyźnie przez gardło.

Amerykanin ocenia polskie dania z grilla

Tiktokerzy Wiki i Woosa prowadzą wspólnie media społecznościowe, gdzie pokazują obserwującym różnice kulturowe, z którymi mierzą się na co dzień jako międzynarodowa para. Wiki jest Polką, natomiast jej mąż - Woosa pochodzi z Ameryki. Jedno z udostępnionych przez parę nagrań przedstawia, jak kobieta urządza wybrankowi grilla po polsku.

Kobieta na samym początku podała partnerowi pełny kufel piwa. Następnie Woosa testował pieczoną karkówkę marynowaną w piwie i przyprawach. W skali do 10 przysmak został oceniony na 7,5. Na stole pojawił się również chleb oraz grillowana kiełbasa, która zdobyła 9 punktów od Amerykanina. Jednak prawdziwym wyzwaniem dla mężczyzny okazała się kaszanka.

Wiki szczegółowo opisała mężowi, z czego zrobiony jest polski przysmak. Po minie mężczyzny widać, że nie pali się do spróbowania kaszanki z grilla. Dał się jednak przekonać i niewielką porcję, wymieszaną z musztardą i keczupem oraz przegryzioną chlebem, ocenił na 3 punkty. Dodał jednak, że nie smakuje tak źle, jak mogłoby się wydawać.

Kaszanka. Polsko-niepolski specjał

Kaszanka, mimo że kojarzona z polską tradycją kulinarną, pochodzi z Niemiec. Co region, co kraj to inny przepis na kaszankę, jednak baza pozostaje niezmienna - mowa oczywiście o krwi wieprzowej. To kontrowersyjny składnik, który u wielu osób wzbudza obrzydzenie. Ponadto, w składzie kaszanki znajdziemy kaszę, podroby oraz aromatyczne przyprawy. Już w połowie XVII wieku zaczęto przygotowywać ten specjał, i mimo niechęci wielu, nadal gości na naszych stołach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także