PoradyPopularny dietetyk zrobił ranking wody butelkowanej z Lidla. Jedną z nich bezwzględnie wyśmiał

Popularny dietetyk zrobił ranking wody butelkowanej z Lidla. Jedną z nich bezwzględnie wyśmiał

Która woda butelkowana z Lidla jest najlepsza? Dietetyk odpowiada
Która woda butelkowana z Lidla jest najlepsza? Dietetyk odpowiada
Źródło zdjęć: © Canva, TikTok | Mediaphotos, michal_wrzosek
18.11.2023 12:24

Doktor dietetyki Michał Wrzosek wybrał się do Lidla i przyjrzał się sprzedawanej tam wodzie butelkowanej. Utworzył ranking jakości, ale jedną z wód umieścił zupełnie poza nim. Dowiedz się, czym naraziła się popularnemu w mediach społecznościowych specjaliście żywieniowemu!

Jedynie te osoby, które dość mocno zaangażowały się w proces nabierania świadomości konsumenckiej wiedzą, że jedna woda jest drugiej nierówna. Ten produkt spożywczy różni się od siebie pod wieloma względami i warto o nich wiedzieć, jeśli chcemy, by ten niezbędny do życia płyn nie był jedynie jałową cieczą, a żeby pozytywnie oddziaływał na nasz organizm.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Doktor Michał Wrzosek, którego porady żywieniowe śledzą w mediach społecznościowych dziesiątki tysięcy osób, postanowił sprawdzić, jak prezentuje się woda sprzedawana w Lidlu. Czy jest jałowa? A może wręcz przeciwnie i warto ją kupować? Dietetyk sporządził ranking, dość ostentacyjnie i bez krzty skrupułów wyrzucając z niego jedną z obecnych w ofercie dyskontu wód.

Woda butelkowana w Lidlu pod lupą dietetyka

"Na tę to nawet nie patrz". Od tego ostrego zdania rozpoczął swoje śledztwo w Lidlu Wrzosek, wskazując na wodę mineralną Alcalia. "Nie ma czegoś takiego jak odkwaszanie organizmu dietą" - dodał specjalista, ewidentnie dając do zrozumienia, że woda ta, sprzedawana jako "alkaliczna", bierze udział w rzekomym producenckim oszustwie. Taka woda ma poniekąd poprawiać poziom pH ludzkiego organizmu, z czym Michał Wrzosek najwyraźniej się nie zgadza.

Następnie dietetyk przeszedł już do rzeczywistego rankingu, w którym umieścił pięć wód. Na trzecim miejscu znalazła się woda Saguaro Źródlana, która, według Wrzoska, jest dobra dla małych dzieci, ale nie do codziennego nawodnienia — zwłaszcza nie dla osób, które się mocno pocą.

Drugie miejsce to ex aequo woda Muszynianka i Saguaro Muszyńska Średnionasycona. Obie te wody są wysoko zmineralizowane, więc picie ich to dobry sposób na uzupełnienie pokładów magnezu i potasu. Przy tych zaletach Wrzosek podkreślił jednak również pewną wadę. Te płyny nie powinny być nadużywane, bo grozi to obciążeniem nerek.

Pierwsze miejsce w rankingu dietetyka zajęły dwie wody średniozmineralizowane, które stanowią idealną podstawę prawidłowego nawodnienia — Nałęczowianka i Saguaro Mineral. To właśnie je najbardziej poleca Wrzosek. A może interesuje cię również to, co specjalista powiedział o kranówce? Przeczytasz o tym w innym naszym artykule.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także