PoradySąsiadki będą zazdrościć ci pięknych wrzosów. Tylko wykorzystaj kuchenny odpadek

Sąsiadki będą zazdrościć ci pięknych wrzosów. Tylko wykorzystaj kuchenny odpadek

Domowa odżywka do wrzosów skutecznie je wzmocni
Domowa odżywka do wrzosów skutecznie je wzmocni
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | iMarzi
11.09.2023 07:52, aktualizacja: 26.09.2023 13:33

W twoim domu lub ogródku pojawiły się już wrzosy? Czy wiesz, że w kuchni czeka idealny nawóz do tych roślin? W dodatku ciągle go wyrzucasz.

Choć wrzesień w większości to jeszcze kalendarzowe lato, mi od zawsze kojarzy się z jesienią. Uwielbiam tę porę roku za piękne koloryniesamowity klimat. W moim domu i ogrodzie w tym okresie nie może zabraknąć też pięknych wrzosów

Na pewno zgodzisz się ze mną, że te cudowne rośliny mogą stać się ozdobą każdego miejsca. Oczywiście kluczową sprawą jest tutaj odpowiednia pielęgnacja. I dziś właśnie na tym się skupimy, bo tak się składa, że wiem doskonale, jak zapewnić im najlepsze warunki do rozkwitu. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w kuchni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Domowy nawóz do wrzosów

Wiem, początkowo pomysł z naturalnym nawozem i kuchnią w roli głównej może wydawać się czystą abstrakcją. Daj mi jednak kilka minut, a gwarantuję, że jeszcze dziś zaczniesz korzystać z opisywanego patentu

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Nie dość, że domowy nawóz wzmocni wrzosy, to ty tak naprawdę nie musisz robić zbyt wiele. Co więcej, na ten cel nie musisz wydawać ani jednej złotówki. Tak naprawdę wykorzystasz coś, co i tak ląduje codziennie w koszu na śmieci. Czy domyślasz się, już, o co chodzi?

Jak zrobić nawóz do wrzosów?

Nie trzymam cię dłużej w niepewności. Okazuje się, że idealnym nawozem dla wrzosów są fusy po kawie. Tak, w tym kuchennym odpadku drzemie ogromna moc, która wpływa korzystnie m.in. na wrzosy. 

Wrzosy dobrze czują się na kwaśnym podłożu, dlatego też nawóz z fusów po kawie jest dla nich idealny. W odpadku tym można znaleźć całą masę składników mineralnych. Wymienić można tu: potas, azot, czy fosfor. 

Fusy po kawie skrywają ogromny potencjał
Fusy po kawie skrywają ogromny potencjał© Adobe Stock | NorGal

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Domową odżywkę na bazie fusów możesz przygotować na dwa sposoby. Po pierwsze w płynnej wersji, w tym przypadku musisz zalać 5 łyżek fusów gorącą wodą i odstawić do ostudzenia. Kiedy mieszanka straci wysoką temperaturę, możesz podlewać nią wrzosy. Ten rodzaj nawożenia możesz stosować co 10-14 dni

Druga opcja jest również bardzo prosta. Wystarczy wyjąć fusy z ekspresu, odłożyć je do wysuszenia, po czym rozprowadzić dookoła wrzosów. Możesz delikatnie wymieszać je z ziemią. Takie działania należy powtarzać co 4-5 tygodni

I to wszystko. Teraz już wiesz, co dokładnie zrobić, aby zadbać o ukochane wrzosy. Co więcej, wykorzystasz w pełni potencjał na pozór niepotrzebnych fusów po kawie. Nie wiem, jak ty, ale ja uwielbiam takie rozwiązania, mam wtedy poczucie, że wszystko idzie zgodnie z planem i nic się nie marnuje dookoła mnie. 

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także