NewsyTo jest najgorsza kanapka w McDonald's. Dietetyk alarmuje i wyjaśnia, co robi z organizmem

To jest najgorsza kanapka w McDonald's. Dietetyk alarmuje i wyjaśnia, co robi z organizmem

Znany dietetyk zwraca uwagę na ważną kwestię
Znany dietetyk zwraca uwagę na ważną kwestię
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Instagram | Colin Temple, michal_wrzosek

28.10.2023 14:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Często odwiedzasz restauracje sieci McDonald's? Jeśli tak, koniecznie sprawdź co znany dietetyk myśli na temat konkretnej kanapki. Jej odpowiednik można kupić również w Polsce.

Myślę, że gdybym zapytała 100 przypadkowych osób o najbardziej popularną sieć restauracji z szybkim jedzeniem, to w 98% usłyszałabym hasło McDonald’s. I nie ukrywam, sama mam słabość do ich nuggetsówfrytek

Ty też masz swojego faworyta? Jeśli tak, koniecznie napisz mi, co to dokładnie jest. Przeczytaj też ten artykuł do końca i sprawdź, o jakiej kanapce mówi polski dietetyk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dietetyk bije na alarm

Myślę, że Michała Wrzoska nie trzeba jakoś specjalnie nikomu przedstawiać. Jest to znany dietetyk, który swoją wiedzą dzieli się w sieci. Sama często zaglądam na jego social media, bo można znaleźć tam sporo wartościowych treści.

Kiedy więc zauważyłam, że wrzucił nowy film dotyczący oferty McDonald’s, nie mogłam przejść obojętnie. Tym razem pan Michał ostrzega przed konkretną kanapką, którą można kupić w popularnej sieci restauracji. Czy domyślasz się już, o którą pozycję może chodzić?

Jaką kanapkę skrytykował polski dietetyk?
Jaką kanapkę skrytykował polski dietetyk?© Adobe Stock | gargantiopa

Dietetyk odradza

Warto na początku podkreślić, że znany dietetyk nagrał swój film odnośnie kanapki z amerykańskiej oferty McDonald’s. Temat jednak jak najbardziej nas dotyczy, bo jak podkreślił mężczyzna, w Polsce jest dostępny zamiennik tej kanapki.

- Ta kanapka ma aż 2,5 g tłuszczów trans, czyli najgorszych możliwych tłuszczów. Są szczególnie szkodliwe dla układu krążenia i nasilają stany zapalne w organizmie - tłumaczy dietetyk.

Co więcej, mężczyzna zauważa, że w zamówionej kanapce nie ma praktycznie żadnych warzyw, poza małą ilością cebuli oraz 3 plasterkami ogórka. Nie brzmi to zbyt dobrze. 

- Za to ma dużą, bo podwójną porcję czerwonego mięsa, które jest rakotwórcze. Ta kanapka pokrywa ⅓ zapotrzebowania na kalorie większości osób, bo ma ponad 700 kcal w porcji - dodaje.

Na koniec pan Michał zdradził, że w przypadku amerykańskiego menu chodzi o kanapkę Double Quarter Pounder z serem. Jest ona niedostępna w polskim menu. Ale tak jak już wspomniałam, w rodzimym menu można znaleźć jej odpowiednika. I choć dietetyk nie powiedział wprost w swoim filmie, o jaką polską kanapkę chodzi, to w komentarzach najczęściej wskazywano na kanapkę McRoyal. Jedną z takich wypowiedzi dietetyk skomentował wymownie, pisząc "bingo". Sytuacja jest więc chyba jasna.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także