NewsyWybrano najlepszą polską zupę. Wynik budzi wiele kontrowersji

Wybrano najlepszą polską zupę. Wynik budzi wiele kontrowersji

Najlepsza polska zupa została wybrana. Ranking wzbudził dużo kontrowersji
Najlepsza polska zupa została wybrana. Ranking wzbudził dużo kontrowersji
Źródło zdjęć: © Canva | Dar1930, FoodieMedia, teine

10.06.2024 07:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Popularny serwis kulinarny skomponował ranking najlepszych polskich zup. I chociaż nie wszystkie zawarte w nim pozycje są dla nas zrozumiałe, to zupa, która zajęła 5. miejsce, dosłownie nas zaszokowała. Zobacz i sam oceń. Czy tylko my zupełnie nie rozumiemy tej decyzji jury?

Taste Atlas to portal kulinarny, który skupia się na zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej kuchni międzynarodowej. Ich ulubioną czynnością jest natomiast tworzenie różnolitych rankingów, w których polska kuchnia już nieraz pokazywała się z dobrej (jak na przykład mizeria wśród najlepszych surówek na świecie) i złej strony (czernina okazała się top 1 wśród najgorszych zup całego globu).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jednak Taste Atlas nie dokonuje jedynie tych bardzo złożonych i brawurowych konfrontacji pomiędzy daniami kuchni narodowych różnych krajów. Na portalu tworzone są także klasyfikacje z poszczególnych regionów. Nie tak dawno temu powstało na przykład zestawienie najlepszych polskich zup. A wśród nich... totalne zaskoczenie. Musimy przyznać, że o tym klasyku polskiej kuchni już niemal całkiem zapomnieliśmy.

Ranking najlepszych polskich zup

Zestawienie najlepszych polskich zup otworzył żurek. Już ta decyzja — czyli zabranie korony odwiecznej królowej polskich zup, rosołowi — wzbudza sporo kontrowersji. A to dopiero początek. Miejsce drugie przypadło zalewajce. Ten wybór podpowiedział nam, że ranking weźmie też pod uwagę tradycyjne, choć niezbyt już popularne zupy. Miejsce trzecie to borowikowa, czwarte — barszcz czerwony.

W rankingu Taste Atlasu rosół zajął dopiero 7. miejsce, a pomidorowa ulokowała się dwie pozycje dalej. Wyprzedziła je zupa, o której wielu Polaków nigdy nie słyszało. Skandal? Cóż, na pewno wiele osób nie będzie się wahało użyć właśnie tego mocnego słowa.

Tego się nie spodziewaliśmy

Piąte miejsce w rankingu portalu kulinarnego zajęła... zupa cytrynowa. I chociaż ta pozycja wydaje się dzisiaj dość dziwaczna, to rzeczywiście swojego czasu zajmowała ważne miejsce w kronikach polskiej kuchni. Pytanie brzmi tylko: czy rzeczywiście zupa z cytryn i kurzych żółtek zasługuje na to, by wyprzedzić takie pyszności jak zupa pomidorowa, ogórkowa czy kapuśniak? My nieco w to wątpimy. A jakie jest twoje zdanie na ten temat?

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także