PoradyWystarczy szklanka przed snem, a zaśniesz jak dziecko. Lekarka tłumaczy, dlaczego tak dobrze działa

Wystarczy szklanka przed snem, a zaśniesz jak dziecko. Lekarka tłumaczy, dlaczego tak dobrze działa

Szklanka soku wiśniowego może pomóc zasnąć
Szklanka soku wiśniowego może pomóc zasnąć
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
21.11.2023 13:58

Na TikToku popularnością cieszy się trend, który polega na spożywaniu szklanki soku wiśniowego przed snem. Doświadczający problemów z zasypianiem zachwalają tę metodę, wskazując, że rzeczywiście łatwiej jest zasnąć po niewielkiej dawce cierpkiego napoju. Trend ten pod lupę wzięła psycholożka kliniczna specjalizująca się w medycynie snu.

Szklanka soku wiśniowego spożyta przed snem ułatwi zasypianie? Do takiego wniosku doszła 25-letnia tiktokerka oraz setki innych osób, które wypowiedziały się w sekcji komentarzy pod filmikiem, który udostępniła. W nagraniu zachwalała właściwości cierpkiego soku wiśniowego, które mają ułatwiać zasypianie. Temu trendowi przyjrzała się ekspertka, dr Shelby Harris.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nowy trend na TikToku. Sok wiśniowy ułatwia zasypianie?

Filmik 25-letniej Alany Black viralowo obiegł media społecznościowe. Tiktokerka opowiedziała w nim o właściwościach cierpkiego soku wiśniowego ułatwiających zasypianie.

"Od dnia, w którym go wypróbowałam, nie ruszam się bez niego! Działa na mnie bardzo dobrze i naprawdę wierzę, że zostanie ze mną na zawsze" - wspomniała na Tik Toku 25-latka.

Czy rzeczywiście sok wiśniowy działa jak naturalny środek nasenne? Swoją wiedzą na ten temat podzieliła się dr Shelby Harris, licencjonowana psycholożka kliniczna specjalizująca się w medycynie snu. Jej wypowiedź została przytoczona przez serwis yahoo.com.

Masz problemy ze snem? Szklanka soku wiśniowego może pomóc

Dr Harris wyjaśniła, że sok wiśniowy, ze względu na swoją cierpką naturę, jest bogaty w melatoninę, hormon regulujący sen. To sprawia, że może on być pomocny dla osób borykających się z problemami z zasypianiem. Niemniej jednak ekspertka podkreśla, że melatonina zawarta w soku wiśniowym nie będzie lekarstwem na przewlekłą bezsenność, a działa jedynie doraźnie. Ponadto dr Shelby Harris zaleca umiarkowane spożycie soku wiśniowego.

"Nie polecałabym picia więcej niż jednej szklanki soku wiśniowego przed snem" — stwierdziła, zalecając, by zrezygnować z tej metody walki z bezsennością, jeśli nie zaobserwuje się poprawy po wypiciu jednej szklanki soku. "Picie większej ilości prawdopodobnie nie przyniesie żadnych dodatkowych korzyści" - dodała.

Dr Harris podkreśliła również, jak ważne jest utrzymanie regularnego trybu życia w walce z problemami ze snem. Zaleca, by codziennie kłaść się do łóżka i budzić o tej samej porze. Podkreśliła również znaczenie relaksu na 30 do 60 minut przed snem. Na koniec ekspertka zwróciła uwagę na negatywny wpływ niebieskiego światła emitowanego przez telewizory, komputery, tablety i telewizory na jakość snu. Wyjaśniła, że ekspozycja na niebieskie światło może zakłócać rytm dobowy, utrudniając zasypianie i pogarszając jakość snu.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także