PoradyZa każdym razem wylewasz ją do zlewu, a to duży błąd. Pomoże pozbyć się chwastów

Za każdym razem wylewasz ją do zlewu, a to duży błąd. Pomoże pozbyć się chwastów

Woda po ziemniakach pomoże w walce z chwastami/Matthew Ashmore/Adobe Stock
Woda po ziemniakach pomoże w walce z chwastami/Matthew Ashmore/Adobe Stock
Marzena Pęcak
29.07.2023 14:34, aktualizacja: 29.07.2023 15:18

Twój ogród lub kostkę brukową zaatakowała plaga chwastów? Szukasz skutecznego sposobu, aby się ich pozbyć? Postaw na domowe rozwiązanie z kuchni, a na pewno nie pożałujesz. To takie proste i skuteczne jednocześnie!

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym gospodarstwie domowym. I nie chodzi tu tylko o przygotowanie posiłków, czy upieczenie czegoś na słodko. Jak już niejednokrotnie udowodniłam, to właśnie w kuchni możesz znaleźć całą masę domowych sposobów i rozwiązań, które ułatwiają wiele spraw.

Nie inaczej będzie i tym razem. Dlatego też usiądź wygodnie, weź sobie coś do picia i zabieraj się do czytania. Gwarantuję, że niżej opisany patent stanie się twoim najbliższym przyjacielem. I to na wiele lat!

Domowy patent na chwasty

Jeśli masz nawet mały skrawek własnego ogródka lub podjazd do twojego garażu jest zrobiony z kostki brukowej, ten artykuł powstał z myślą o tobie. Doskonale wiem, jak ciężka i mozolna jest walka z upartymi chwastami, które wyrastają jak grzyby po deszcze. Nie dość, że nie pozwalają w spokoju rozwijać się kwiatom i krzewom, to jeszcze bardzo szybko rozrastają się na powierzchni kostki brukowej. Ale wcale nie musi tak.

I pewnie w tym miejscu pomyślałeś, rozwiązanie jest jedno silne środki chemiczne. Otóż nie. Moja metoda jest w 100% naturalna. Co więcej, wykorzystując ją, będziesz żyć w zgodzie z zasadą zero waste. Bo cenną i skuteczną mieszankę tak naprawdę od wielu lat po prostu marnujesz. W jaki sposób? Wylewasz ją do zlewu. Ale od dziś koniec z tym raz na zawsze!

Nie masz pomysłu jak pozbyć się chwastów? Przychodzę ze skutecznym rozwiązaniem/źródło: funkenzauber/Adobe Stock
Nie masz pomysłu jak pozbyć się chwastów? Przychodzę ze skutecznym rozwiązaniem/źródło: funkenzauber/Adobe Stock

Woda po ziemniakach kluczem do sukcesu

Na pewno kilka razy w tygodniu gotujesz w swoim domu ziemniaki. Serwujesz je z chrupiącym kotletem schabowym, czy też wykorzystujesz jako farsz do pierogów i krokietów. Za każdym razem tuż po gotowaniu, odcedzasz ziemniaki, a wodę z garnka po prostu wylewasz.

Jest to duży błąd, bo to właśnie woda po ugotowanych ziemniakach jest rozwiązaniem twoich problemów. Co więcej, najlepiej stosować ją, tuż po ugotowaniu, kiedy jest bardzo gorąca. Dlaczego? Otóż w ten sposób już na samym starcie uszkodzisz chwasty, przez co nie będą mieć szans się rozwijać. Wysoka temperatura to oczywiście nie wszystko. Równie ważna jest skrobia ziemniaczana, która w skuteczny sposób hamuje rozwój niepożądanych roślin.

Wszystko, co musisz zrobić w tym przypadku to rozlać gorącą wodę po ziemniakach w zainfekowanych przez chwasty miejscach. Pamiętaj, tylko aby robić to ostrożnie. Oczywiście jeśli znasz inne ciekawe patenty na pozbycie się niechcianych gości z ogródka lub podwórka, koniecznie mi o tym napisz. Sprawdzonych sposobów nigdy za wiele!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także