Zioła, dzięki którym komary znikną. Wystarczy postawić je przy oknach

Zioła powinny znajdować się w każdej kuchni. Fot. Freepik
Zioła powinny znajdować się w każdej kuchni. Fot. Freepik
Źródło zdjęć: © Fot. Freepik | Fot. Freepik

26.06.2023 13:37, aktual.: 18.07.2023 12:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Świeże zioła powinny znajdować się w każdej kuchni. To nieodłączny element wielu pysznych dań. Okazuje się jednak, że mają również inne, bardzo ważne zastosowanie. Wystarczy, że postawimy te zioła na parapecie przy oknach, a pozbędziemy się uciążliwych komarów z naszego domu.

Mięta to niezwykle aromatyczne zioło, więc nic dziwnego, że wielu z nas uwielbia dodawać ją do napojów, deserów, ale i potraw. Ma szerokie zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w medycynie. Warto uprawiać ją więc w swoim ogródku bądź na parapecie czy na balkonie, by zawsze mieć do niej stały dostęp. Okazuje się również, że świetnie radzi sobie z niechcianymi gośćmi.

Zioła, które musisz mieć w domu. Odstraszają komary jak nic innego

Miętę doceniamy nie tylko ze względu na walory smakowe, ale też zdolność odstraszania owadów, takich jak muchy czy komary. Nie jest to też roślina lubiana przez pająki, których widok u niektórych osób wywołuje ogromne przerażenie. Wystarczy więc posadzić miętę w doniczce i postawić ją na parapecie, aby skorzystać z jej wielu zalet.

Uprawa mięty w domu - jak ją hodować?

Uprawa mięty nie jest trudna. Aby hodować miętę w doniczce, nie potrzeba dużego doświadczenia ani żadnych specjalnych umiejętności. Można poprosić o sadzonkę osobę, która już uprawia miętę bądź kupić doniczkę w sklepie czy na targu i przesadzić ją w odpowiednie miejsce. Możemy też umieścić gałązkę z listkami w naczyniu z wodą, a gdy wypuści korzenie, przesadzić ją do odpowiedniej doniczki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Warto pamiętać o tym, by wybrać odpowiednio dużą doniczkę, gdyż roślina ta potrzebuje sporo miejsca na rozwój korzeni. Należy też zwrócić uwagę na to, czy na dnie doniczki znajdują się otwory umożliwiające odprowadzenie nadmiaru wody. Przed wsypaniem ziemi do doniczki, warto ułożyć na dnie warstwę keramzytu lub małych kamyczków, które zapewnią drenaż. Nie można zapominać o tym, że mięta lubi być często podlewana. Należy jednak uważać, aby jej nie przelać. Roślina ta preferuje także częściowo zacienione stanowiska.

Zimą, kiedy okres grzewczy trwa w najlepsze, warto co jakiś czas zraszać liście rośliny. Dzięki temu będzie lepiej rosła, a jej liście będą zieleńsze i jędrniejsze. Jeśli nasza roślina się rozrośnie, warto odcinać gałązki i ukorzeniać ją, by móc cieszyć się z nowych roślin. W końcu liści mięty do napojów czy dań nigdy nie jest zbyt mało.

Zioła to nieodłączny element każdej kuchni. Fot. Archiwum prywatne
Zioła to nieodłączny element każdej kuchni. Fot. Archiwum prywatne© Fot. Archiwum prywatne | Fot. Archiwum prywatne
Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także