NewsyZnana restauratorka Magdalena G. oskarżona. Wiemy, ile jej grozi za ten czyn

Znana restauratorka Magdalena G. oskarżona. Wiemy, ile jej grozi za ten czyn

Znana restauratorka Magdalena G. oskarżona. Wiemy, ile jej grozi za ten czyn
Znana restauratorka Magdalena G. oskarżona. Wiemy, ile jej grozi za ten czyn
Źródło zdjęć: © Instagram

03.05.2024 13:48, aktual.: 03.05.2024 14:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej, prokurator Szymon Banna, poinformował o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia przeciwko Magdalenie G. Oskarżenie to dotyczy reklamowania wina na platformach mediów społecznościowych, co jest niezgodne z obowiązującym prawem.

Prokuratura przesłuchała już Magdalenę G. w roli podejrzanej. Mimo że oskarżona nie przyznała się do winy, złożyła wyjaśnienia na temat swojego postępowania.

Prokurator Banna podkreślił, że "profil podejrzanej na tym portalu społecznościowym obserwuje 1,5 mln osób". To pokazuje skalę zasięgu jej działań i potencjalny wpływ na społeczeństwo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Magdalenie G.

Prokurator Banna przypomniał również o istniejących przepisach dotyczących reklamy alkoholu. Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, istnieje bezwzględny zakaz reklamowania napojów alkoholowych, z wyjątkiem piwa.

- Przestępstwo prowadzenia nielegalnej promocji napojów alkoholowych zagrożone jest grzywną od 10 do nawet 500 tys. zł - dodał prokurator, podkreślając powagę zarzutów.

Magdalena G. nie jest jedyną osobą publiczną, która musi stawić czoła oskarżeniom o nielegalną reklamę alkoholu. Przed sądem w Warszawie toczy się również postępowanie dotyczące 12 innych osób oskarżonych przez prokuraturę o podobne przestępstwo. Wśród oskarżonych są znane aktorki i influencerki, takie jak Joanna O.-K., Olga K., Tatiana M. i Ewa M.-K.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także