Porady5 domowych sposobów dzięki którym pozbędziesz się kamienia z czajnika. Przyda się ziemniak

5 domowych sposobów dzięki którym pozbędziesz się kamienia z czajnika. Przyda się ziemniak

5 domowych sposobów dzięki którym pozbędziesz się kamienia z czajnika. Przyda się ziemniak
Frania

17.01.2019 15:29, aktual.: 06.02.2019 14:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czajnik to niezastąpiony gadżet w każdej kuchni. I z racji na fakt, że jest często używany, logiczne jest, że wymaga częstego czyszczenia.

Odkamienianie czajnika to podstawa. I już za chwilę przekonasz się, że nie musi to być wcale mozolna i długotrwała praca. Możesz to zrobić szybko, sprawnie i skutecznie.

Pamiętaj, że po zastosowaniu każdej metody z poniższych, przed ponownym użyciem czajnika, powinnaś dokładnie go opłukać i minimum 4 razy napełnić wodą, zagotować oraz wylać.

#1 Soda oczyszczona

Obraz

Największą popularnością związaną z walką z kamieniem w czajniku cieszy się soda oczyszczona. Wystarczy, że wsypiesz do urządzenia 2 łyżki tego produktu i odstawisz na 15 minut. Następnie usuń proszek i dokładnie wymyj czajnik.

Pamiętaj, że wody i sody nie wolno razem gotować!

#2 Cola

Obraz

Kolejnym produktem, który możesz wykorzystać do pozbyci się kamienia z czajnika, jest cola. Wszystko co musisz zrobić w tym przypadku, to wlać do urządzenia 250 ml napoju oraz odrobinę wody. Następnie zagotuj i usuń.

#3 Obierki z ziemniaków

Obraz

Wiem, to początkowo może brzmieć wręcz absurdalnie, ale faktycznie obierki z ziemniaków skutecznie pomogą w czyszczeniu czajnika.

Umieść łupiny z ziemniaków w urządzeniu i dodaj wodę, po czym zagotuj. Następnie usuń wodę i powtórz cały proces jeszcze raz.

#4 Sok z cytryny

Obraz

Również cytryna może przydać się przy odkamienianiu czajnika. A ściślej mówiąc 250 ml soku z cytryny, który należy wlać do urządzenia. Po 60 minutach wystarczy usunąć zawartość i przepłukać.

#5 Kwasek cytrynowy

Obraz

I na koniec propozycja z użyciem kwasku cytrynowego. Aby mógł on pozbyć się kamienia z czajnika, należy wsypać do urządzenia saszetkę produktu i dolać wodę, tak aby wypełniła ona połowę powierzchni czajnika. Zagotuj mieszankę, po czym odstaw na 3 godziny.

Nie zapomnij przed użyciem przepłukać i zagotować z czystą wodą kilka razy.

Daj znać czy znasz jeszcze inne sposoby na walkę z kamieniem w czajniku ?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także