PoradyZwiń w kulkę i zacznij pocierać czajnik. Brud i spalenizna z zewnątrz znikną od razu

Zwiń w kulkę i zacznij pocierać czajnik. Brud i spalenizna z zewnątrz znikną od razu

Czyszczenie czajnika - Pyszności; Foto: Canva, screen z: youtube.com konto:
Random Fixes & Restorations
Czyszczenie czajnika - Pyszności; Foto: Canva, screen z: youtube.com konto: Random Fixes & Restorations
12.10.2022 08:20, aktualizacja: 26.09.2023 14:24

Czyszczenie czajnika przeznaczonego do kuchni gazowej to nie byle mordęga. Bywa, że rozkładamy ręce już po kilku użyciach, kiedy na jego ściankach pojawiają się irytujące, brązowe ślady powstałe od przypalenia. Nie trzeba jednak od razu wyrzucać takiego sprzętu. Znamy sprawdzone sposoby na taki brud!

Czajniki wykonane ze stali nierdzewnej są wyjątkowo podatne na zabrudzenia wynikające nie tylko ze zwykłego użytkowania. W końcu komu z nas nie zdarzyło się nigdy chlapnąć tłuszczem na znajdujący się tuż obok patelni czajnik?

Czyszczenie czajnika - Pyszności; Foto: Canva
Czyszczenie czajnika - Pyszności; Foto: Canva

Mimo wszystko darzymy ten tradycyjny sprzęt niemałą sympatią, dlatego chcemy, by zawsze prezentował się świetnie. Przychodzimy więc z odsieczą wszystkim poirytowanym problemem z domyciem takich czajników i radzimy jak to zrobić w sposób łatwy, tani i przyjemny!

Czyszczenie czajnika przy użyciu tajnego artykułu!

Chodzi tu o produkt, który prawdopodobnie znajduje się w każdej kuchni. Jest nim folia aluminiowa. Ale czemu akurat ona?

Czajniki ze stali nierdzewnej przeznaczone do kuchni gazowej często mają pewną cechę, która jest jednoznacznie ich wadą i zaletą. Chodzi tu oczywiście o ich błyszczącą powierzchnię. Nie oznacza to, co jasne, że porysowania na matowych czajnikach prezentują się świetnie, ale na pewno nie przykuwają wzroku tak mocno, jak rysy na połyskującej stali.

A to właśnie uniknięcie powstawania rys jest przyczyną użycia folii aluminiowej zamiast druciaka czy szorstkiej gąbki.

Czyszczenie czajnika folią aluminiową

Do tego sposobu będziesz jeszcze potrzebować mleczka do czyszczenia i ściereczki. Na początku rozprowadź mleczko po powierzchni czajnika i pozostaw je tam na kilka minut. Następnie zgnieć kawałek folii aluminiowej i uformuj z niego kulkę. Użyj jej do wyszorowania czajnika, spłucz mleczko i wytrzyj czajnik do sucha. Nie powstanie żadna rysa!

Czyszczenie czajnika - Pyszności; Foto: Pexels
Czyszczenie czajnika - Pyszności; Foto: Pexels

Innym sposobem jest użycie sody oczyszczonej. Dosyp jej do gara wody i wstaw tam czajnik - również wypełniony wrzątkiem, tak, by nie unosił się na powierzchni. Gotuj całość przez kilka - kilkanaście minut. Po wszystkim wypoleruj czajnik miękką stroną gąbki z detergentem. Zdziwisz się, jaki znowu będzie błyszczący!

Skoro twój czajnik jest już czysty, to może odpowiedni czas na kawę? Rzuć okiem na ten ciekawy filmik z naszego kanału na YouTube!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także