PoradyJak zmiękczyć kapustę do gołąbków? Poznaj prosty patent

Jak zmiękczyć kapustę do gołąbków? Poznaj prosty patent

Jak zmiękczyć kapustę do gołąbków? - Pyszności; Foto Canva.com
Jak zmiękczyć kapustę do gołąbków? - Pyszności; Foto Canva.com

19.01.2023 18:00, aktual.: 15.09.2023 13:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gotowanie gołąbków bardzo często zajmuje naprawdę dużo czasu. A wszystko to przez kapustę, którą najpierw należy sparzyć, później zawinąć mięso w liście i dopiero przystąpić do gotowania. Okazuje się, że samo gotowanie może być dużo prostsze. Jak zmiękczyć kapustę do gołąbków? To naprawdę bardzo proste!

Czy wiesz, jak zmiękczyć kapustę do gołąbków?

W jaki sposób najczęściej zmiękczasz i sparzasz liście kapusty do gołąbków? Z pewnością, najczęściej odbywa się to przy pomocy wrzątku. Oczywiście, jest to najprostszy patent, ale może być zdecydowanie łatwiej i przede wszystkim — szybciej. Cały proces powinien ci zająć około 10 minut. Jak zmiękczyć kapustę do gołąbków? Wystarczy, że w tym celu skorzystasz z kuchenki mikrofalowej. Takie liście nie wymagają suszenia i jednocześnie będą jędrne i elastyczne, a ty zaoszczędzisz naprawdę dużo czasu podczas gotowania.

Gołąbki z prodiża - Pyszności
Gołąbki z prodiża - Pyszności

Wystarczy, że wytniesz głąb z kapusty, liście włożysz do urządzenia i wstawisz je do kuchenki mikrofalowej na najwyższą moc grzania. 10 minut i liście do zawijania będą gotowe.

Jak jeszcze zmiękczyć kapustę do gołąbków w prosty sposób?

Okazuje się, że kuchenka mikrofalowa nie jest tu jedyną opcją. Jeśli chcesz uniknąć zmiękczania kapusty we wrzątku, to pomocny może tu być piekarnik, a nawet zamrażarka. Te opcje są jednak nieco dłuższe, ale możesz wziąć je pod uwagę, szczególnie gdy nie masz w swojej kuchni mikrofali. W przypadku piekarnika wystarczy włożyć liście kapusty do rękawa do pieczenia i zamknąć jeden koniec. Teraz, wlej wodę i zamknij drugi koniec. Piekarnik rozgrzej do 200 stopni (góra-dół) i piecze przez około 30 minut.

Babeczki a'la gołąbki- Pyszności
Babeczki a'la gołąbki- Pyszności

W przypadku zamrażarki patent jest bardzo prosty, ale czasochłonny, bo potrzebna będzie ci tu aż doba zmiękczania. Gwarantujemy jednak, że po tym czasie, liście będą elastyczne i jędrne. Dzięki przedstawionym rozwiązaniom, gotowanie gołąbków będzie dużo prostsze, a smak tego dania będzie jeszcze lepszy. Pozostały czas wykorzystaj na przygotowanie innych dań lub poświęć go swoim bliskim.

Zobacz na naszym kanale YouTube przepis na domowy twarożek tylko z 2 składników:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także