PoradyJakie parówki są najlepsze? Dietetyczka rozwiała wszelkie wątpliwości

Jakie parówki są najlepsze? Dietetyczka rozwiała wszelkie wątpliwości

Jakie parówki są najlepsze? - Pyszności; Foto: kadr z materiału na kanale YouTube niekoniecznie_dietetycznie i Canva.com
Jakie parówki są najlepsze? - Pyszności; Foto: kadr z materiału na kanale YouTube niekoniecznie_dietetycznie i Canva.com

09.02.2023 07:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Parówki to ten produkt, po który najchętniej sięgasz, gdy przygotowujesz śniadania lub domowe hot-dogi. Ich smak, skład i jakość to temat dyskusyjny. Dlatego też postanowiliśmy sprawdzić, jakie parówki są najlepsze. A pomogła nam w tym popularna polska dietetyczka. Który produkt wybrać?

Czy wiesz, jakie parówki są najlepsze?

Najbardziej istotną informacją, w przypadku zakupu parówek jest ich skład, a dokładnie ilość mięsa. Pomimo tego, że nie należą one do zdrowych produktów, to są produkty lepsze i gorsze. Jedne zawierają jego większą ilość, a drugie są wypełnione konserwantami i spulchniaczami. Parówki, co warto podkreślić, należą do grupy produktów wysokoprzetworzonych. Jeśli jesteś na diecie, to warto sięgać po nie możliwie jak najrzadziej — najlepiej ograniczyć spożycie do minimum. A czy wiesz, jakie parówki są najlepsze?

Parówki - Pyszności; Foto Canva.com
Parówki - Pyszności; Foto Canva.com

Werdykt dietetyczki Anny Reguły był jednoznaczny. Najlepiej sięgać po drobiowe. Ich skład jest maksymalnie prosty, a ilość białka, sodu i tłuszczu jest odpowiednia dla organizmu. Należy jednak pamiętać, że nie są one ani zdrowe, ani polecane, jedynie rekomendowane jako zamiennik dla parówek wieprzowych. Jeśli już chcesz je spożywać, to najlepiej robić to z razowym pieczywem i dużą ilością warzyw. Dietetyczka podkreśliła, by unikać parówek ze zbyt dużą ilością sodu - ma to miejsce w parówkach na bazie czerwonego mięsa.

Które parówki z Lidla i Biedronki warto wybrać?

Skoro już wiesz, jakie parówki są najlepsze, to dobrze będzie posłużyć się konkretnymi produktami, które można zakupić w popularnych dyskontach w Polsce. Robiąc zakupy w Biedronce, najlepiej będzie sięgnąć po Sokoliki firmy Sokołów, które zawierają w sobie 90 proc. mięsa, w tym 85 proc. drobiu i 5 proc. cielęciny. Produkt 100 g zawiera 13 g tłuszczu i 15,5 g białka. Innym polecanym produktem są parówki z kurczaka marki Tarczyński, których głównym składnikiem jest mięso z kurczaka, a zawierają w sobie 16 tłuszczu i 17 g białka w 100 g produktu.

Parówki - Pyszności; Foto Canva.com
Parówki - Pyszności; Foto Canva.com

A jak wygląda sytuacja w przypadku Lidla? Tu dobrze sprawdzą się parówki marki Pikok. A które dokładnie? Pierwszą polecaną pozycją są Pikok Pure z filetem z indyka, w którym jest aż 97 proc. mięsa z indyka. Drugi polecany produkt to parówki z mięsem z kurczaka "Od Farmy do Stołu", zawierające 92 proc. mięsa z kurczaka, a także Piratki marki Pikok. W ich przypadku należy podkreślić, że zawierają w sobie 93 proc. mięsa z indyka, a w 100 g produktu znajduje się 14 g tłuszczu i 15 g białka.

Szukasz pomysłu na smaczne przekąski? Na naszym kanale YouTube znajdziesz przepis na kwadraciki z ciasta francuskiego z pesto i kolorowymi dodatkami:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także