PoradyKamień zniknie w mig. Wlej do czajnika zamiast kwasku czy octu

Kamień zniknie w mig. Wlej do czajnika zamiast kwasku czy octu

Kamień w czajniku to prawdziwa zmora
Kamień w czajniku to prawdziwa zmora
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | losonsky
30.11.2023 15:41, aktualizacja: 30.11.2023 17:32

Coca-Cola, choć jest napojem przeznaczonym do konsumpcji, posiada także inne, nieco mniej oczywiste zastosowanie. Czy wiesz, o co dokładnie chodzi?

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że jeden z najpopularniejszych napojów na świecie, a mianowicie Coca-Cola, doskonale radzi sobie z usuwaniem trudnych zabrudzeń. Ba, z czasem przypięto mu nawet łatkę "odrdzewiacza". Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób używa kultowego napoju do czyszczenia domowych sprzętów

Ten zadziwiający efekt jest wynikiem obecności kwasu cytrynowego, kwasu węglowegokwasu ortofosforowego, które występują w składzie Coca-Coli. Jak się okazuje, skutecznie radzą sobie one nie tylko z brudem, ale także z kamieniem osadzającym się na dnie i ściankach czajnika. Genialne, prawda?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Domowe patenty sprzątające

Chyba zgodzisz się ze mną, że obecnie panuje trend na wykorzystywanie domowych patentów sprzątających. Coraz częściej rezygnujemy więc ze specjalistycznych środków na rzecz ciekawychniestandardowych rozwiązań. Całą masę takich produktów można znaleźć w samej kuchni. I mowa w tym przypadku m.in. o soku z cytryny, occie, kwasku cytrynowym, sodzie oczyszczonej, czy obierkach po ziemniakach. 

Jak się jednak okazuje, to wcale nie koniec listy oryginalnych środków czyszczących. Nie może zabraknąć tu również Coca-Coli, która w mgnieniu oka pomoże uporać się m.in. z kamieniem w kuchennym czajniku

Wystarczy naprawdę niewiele, aby czajnik wyglądał jak nowy
Wystarczy naprawdę niewiele, aby czajnik wyglądał jak nowy© Adobe Stock | Goffkein

Jak to działa?

Zanim przejdę do krótkiej instrukcji, warto w kilku słowach wyjaśnić, jak w ogóle działa ten domowy patent. Otóż osad, który gromadzi się w czajniku, powstaje za sprawą tzw. twardej wody, która zawiera wapń oraz magnez. Te minerały podczas gotowania osadzają się na ściankach i dnie urządzenia

Coca-Cola doskonale poradzi sobie z kamieniem w czajniku. Jeśli chcesz pozbyć się osadu, kamienia i żółtych zacieków, musisz po prostu wlać do czajnika 250 ml kultowego napoju, zagotować go i poczekać kilka minut. Po tym czasie płyn należy wylać oraz dokładnie opłukać czajnik. I to wszystko. Czajnik będzie wyglądał jak nowy!

To jednak nie koniec dobrych wiadomości na dziś. W tym miejscu należy dodać, że Coca-Cola świetnie sprawdzi się również do czyszczenia armatury kuchennejłazienkowej, w tym muszli klozetowej. Napój ten pomoże również pozbyć się kamienia z żelazka. Wszystko, co musisz zrobić w tym przypadku to, zamoczyć myjkę w Coca-Coli i wyczyścić zabrudzoną powierzchnię.

Coca-Cola przyda się również do czyszczenia żelazka
Coca-Cola przyda się również do czyszczenia żelazka© Adobe Stock | tan4ikk

Jak sam więc widzisz, argumentów za jest zbyt wiele, aby nie wypróbować dzisiejszego rozwiązania. Gwarantuję, że już po jednej próbie będziesz zachwycony otrzymanymi efektami. 

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także