NewsyKelnerka otrzymała 4400 dolarów napiwku. Kilka dni później straciła pracę w absurdalnych okolicznościach

Kelnerka otrzymała 4400 dolarów napiwku. Kilka dni później straciła pracę w absurdalnych okolicznościach

Kelnerka została zwolniona przez ogromny napiwek - Pyszności; Foto: https://www.instagram.com/usdailyreport/ ; Canva.com
Kelnerka została zwolniona przez ogromny napiwek - Pyszności; Foto: https://www.instagram.com/usdailyreport/ ; Canva.com
Agnieszka

04.10.2022 09:50

Po zjedzeniu pysznego posiłku w restauracji niekiedy postanawiamy zostawić napiwek dla kelnera. Zazwyczaj wynosi on od 10 do 20% wartości rachunku. Jednak okazuje się, że czasami jego suma może być o wiele większa. Przekonała się o tym kelnerka z Arkansas, której klient przekazał wyjątkowo ogromny napiwek. Niestety krótko po tym wydarzeniu, kelnerka została zwolniona z pracy. Co się stało?

Historia kelnerki z Arkansas

Restauracja - Pyszności; Foto: Canva.com
Restauracja - Pyszności; Foto: Canva.com

Jakiś czas temu amerykańska telewizja KNWA - TV przedstawiła historię kelnerki Ryan Brandt. Pracowała ona w restauracji Oven & Tap w Bentoville. Pewnego razu obsługiwała wraz z drugą kelnerką czterdziestoosobową imprezę. Gdy nadszedł czas zapłacenia rachunku, każdy z gości dał około 100 dolarów napiwku. W konsekwencji pracownice restauracji dostały ogromny napiwek wynoszący łącznie 4400 dolarów.

Niestety radość z napiwku trwała krótko. Gdy tylko dowiedział się o tym pracodawca, kazał kelnerkom podzielić się pieniędzmi z pozostałymi współpracownikami. Według Ryan Brandt zasada ta nie obowiązywała wcześniej w restauracji. W związku z tym kobieta bardzo się zdziwiła.

Organizator oraz uczestnik imprezy po zapoznaniu się z sytuacją poprosił restaurację o zwrot napiwku. Następnie przekazał pieniądze kelnerce poza restauracją. Mężczyzna podkreślił, że chciał, aby napiwek dostały tylko dwie obsługujące imprezę kelnerki, a nie wszyscy pracownicy lokalu.

Ogromny napiwek i zwolnienie kelnerki

Restauracja - Pyszności; Foto: Canva.com
Restauracja - Pyszności; Foto: Canva.com

W niedługim czasie po tym wydarzeniu, kelnerka została zwolniona. Według właściciela Oven & Tap kobieta zdradziła gościom jak wygląda podział napiwku w lokalu i w ten sposób naruszyła regulamin restauracji. Dziennikarze KNWA - TV próbowali porozmawiać z przedstawicielami restauracji. Niestety nie byli oni chętni na rozmowę z amerykańską telewizją.

Jednak po jakimś czasie restauracja wydała oświadczenie. Zaznaczyła w nim, że szanuje prywatność swoich pracowników i nie omawia ich kwestii personalnych. Dodatkowo w oświadczeniu wspomniano również o panującej w lokalu praktyce dzielenia się napiwkami.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować pieczonego, soczystego kurczaka z warzywami krok po kroku. Wspaniale sprawdzi się na obiad!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także