PoradyKoleżanka włożyła folię aluminiową do garnka i zaczęła gotować. Tylko na początku się śmiałam

Koleżanka włożyła folię aluminiową do garnka i zaczęła gotować. Tylko na początku się śmiałam

Domowy patent na czyszczenie sztućców
Domowy patent na czyszczenie sztućców
Źródło zdjęć: © Archiwum Prywatne | Marzena Pęcak

18.09.2023 16:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ten patent z folią aluminiową totalnie rozłożył mnie na łopatki. Ty też początkowo będziesz niedowiarkiem, ale kiedy zobaczysz efekty, zaniemówisz z wrażenia.

Jestem ogromną miłośniczką kuchennych patentów. Jednak i ja mam jakieś granice, kiedy mam pewność, że coś się nie uda. Ostatnio jednak okazało się, że po raz kolejny znacznie się one przesunęły. Coś, co początkowo brzmiało jak czysty absurd, nie dość, że zadziałało, to jeszcze miało genialne efekty. Wręcz zaniemówiłam z wrażenia.

A, że obok takich rozwiązań nie potrafię przejść obojętnie, od razu śpieszę, aby cenną wiedzą podzielić się również z tobą. Zaczynamy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Domowy patent na czyszczenie sztućców

Podczas ostatniej wizyty u koleżanki Anki, jak zwykle wymieniałyśmy się domowymi poradami. Obie jesteśmy wielkimi fankami takich rozwiązań, więc kiedy tylko się spotykamy, dzielimy się zebranymi informacji

Nie inaczej było też ostatnio. W pewnej chwili jednak wybuchnęłam śmiechem, bo myślałam, że Anka ze mnie żartuje. Przedstawiona przez nią teoria, wydawała mi się zupełnie czymś nierealnym. Po chwili jednak zmieniałam zdanie. Wystarczył mały test, aby wszystko stało się jasne. Teraz już wiem, jak dokładnie czyścić sztućce, aby wyglądały jak nowe. To takie proste!

Twoje sztućce będą wyglądać jak nowe
Twoje sztućce będą wyglądać jak nowe© Adobe Stock | Andrey Cherkasov

Jak wyczyścić sztućce?

Do wyczyszczenia nawet bardzo mocno zabrudzonych sztućców, potrzebujesz zaledwie kilku produktów. Są to podstawowe rzeczy, których na co dzień używasz w kuchni, dlatego nie musisz nawet robić dodatkowych zakupów. Wszystko, czego potrzebujesz, jest już w twoim domu.

Po pierwsze, umieść na płycie grzewczej garnek, w którym bez problemu będziesz mógł rozłożyć swoje sztućce. Następnie wyściel dno naczynia folią aluminiową. Teraz ułóż sztućce, które wymagają czyszczenia. Pamiętaj, zachowaj odstęp pomiędzy elementami, aby nic nie zakłócało czyszczenia. Następnie dodaj do garnka wodę w takiej ilości, aby całe dno garnka i sztućce znalazły się w całości pod jej powierzchnią.

Do czyszczenia będziesz potrzebować m.in. folię aluminiową
Do czyszczenia będziesz potrzebować m.in. folię aluminiową© Adobe Stock | New Africa

To jednak nie koniec pracy na dziś. Aby wszystko się udało, do garnka należy dodać jeszcze łyżkę soli. Garnek z taką zawartością zacznij podgrzewać. I rób to przez 10-15 minut. Po tym czasie przepłucz czyszczone gadżety i wytrzyj je dokładnie czystą ściereczką do sucha. Będą lśnić jak nowe!

I to wszystko. Teraz już wiesz dokładnie, co zrobić, aby jeszcze dziś wyczyścić wszystkie sztućce. Koniec z zabrudzeniami i brzydkimi smugami.  

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także