NewsyKupił popularne musy dla dzieci. To, co znalazł w środku przyprawia o dreszcze

Kupił popularne musy dla dzieci. To, co znalazł w środku przyprawia o dreszcze

Musy dla dzieci z pleśnią - Pyszności, fot. Facebook
Musy dla dzieci z pleśnią - Pyszności, fot. Facebook
Ewa

19.05.2023 16:19

Popularne musy dla dzieci Tymbark okazały się być przykrą niespodzianką. Jeden z rodziców znalazł w nich dużą ilość pleśni.

Podczas rozszerzania diety malucha rodzice chętnie sięgają po gotowe produkty, które sprawdzają się jako zdrowa przekąska. Dużą popularnością cieszą się musy owocowe w podręcznych tubkach, które dzieci mogą wygodnie chwycić w ręce lub zapakować do przedszkola lub szkoły. Jeden z rodziców dokonał jednak przykrego odkrycia. W tubce z musem znalazł dużą ilość pleśni. Jak to możliwe?

Musy dla dzieci z pleśnią

Tata niespełna dwuletniej dziewczynki podzielił się na swoim facebookowym koncie przykrym znaleziskiem. Jedno z opakowań musu przez przypadek pękło, a oczom mężczyzny ukazała się duża grudka. Pierwszym skojarzeniem było to, że mus zawiera po prostu duże kawałki owoców. Gdy jednak pan Edek zerknął bliżej, to okazało się, że to nic innego jak duża grupa pleśni.

Musy dla dzieci z pleśnią- Pyszności, żródło: facebook
Musy dla dzieci z pleśnią- Pyszności, żródło: facebook

Jak pokazał mężczyzna, tubki z musem nie były przeterminowane, na etykiecie widnieje informacja, że ważne są aż do końca tego roku.

Chciałem wszystkich swoich znajomych i nieznajomych OSTRZEC !!! Zwracajcie uwagę, czym karmicie swoje pociechy. Dzisiaj wraz z żoną kupiliśmy naszej córeczce musy owocowo-warzywne z firmy TYMBARK. W załączeniu fotki bo więcej szczegółów wysyłam już do sanepidu i w/w firmy która swoimi produktami TRUJE LUDZI !!! Nasza córka ma już niecałe 2 latka od około 1 roku spożywa takie musy, nie tylko zas**nego i zapleśniałego Tymbarka. Dobrze, że dzisiaj opakowanie tego musu pękło, a ja go spróbowałem. W pierwszej chwili pomyślałem, że mus jest z kawałkami owoców, ale to co zobaczyłem wprawiło mnie w osłupienie, i wkur***nie. Nasuwa się pytanie .... ile do tej pory (przez 1 rok) nasza córeczka zjadła tej przepysznej i zdrowej PLEŚNI

-napisał ojciec na swoim profilu.

Wpis obiegł sieć

Post szybko obiegł internet- do tej pory zebrał aż 13 tysięcy udostępnień oraz ponad tysiąc komentarzy. Niektórzy "perfekcyjni" rodzice zarzucają, że wystarczyło kupić samemu owoce i je zblendować, aby uniknąć przykrej niespodzianki.

Co to za komentarze typu "Po co kupujesz ?" .. "Zrobić lepiej samemu" ? Po co ? Tu chodzi o to że jest to w sprzedaży,każdy z Nas może to kupić,czasami taki mus jest dobrą opcją w drodze jako przekąska dla dziecka czy dorosłego,po to to zresztą jest w tym sklepie jak wiele innych produktów..i tak naprawdę w każdym produkcie może.sie coś takiego znaleźć. Jeżeli twierdzicie że Pan truje swoje dziecko to w takim razie takie musy nie powinny być w sprzedaży. Ludzie to kupują. Pan chciał po prostu ostrzec.bo są ludzie którzy to kupują ale wypowiadać się najwięcej wypowiadają ci co nie kupują bo wszystko robią sami..Produkty są otwierane przez klientów,ile ja znalazłam otwartych jogurtów,słoików,lakierów do paznokci ...

- wyjaśnia jedna z internautek

Pleśń w tubce jest najprawdopodobniej efektem rozszczelnienia opakowania na produkcji lub w sklepie. Tymbark nie zareagował do tej pory na viralowy post.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także