PoradyPiekarnik wymaga porządnego czyszczenia? Moja babcia robi to przy pomocy folii spożywczej

Piekarnik wymaga porządnego czyszczenia? Moja babcia robi to przy pomocy folii spożywczej

Jak się okazuje, do czyszczenia piekarnika może przydać się zwykła folia spożywcza/źródło: Ekaterina/Adobe Stock, stockcrafter/Adobe Stock
Jak się okazuje, do czyszczenia piekarnika może przydać się zwykła folia spożywcza/źródło: Ekaterina/Adobe Stock, stockcrafter/Adobe Stock
Marzena Pęcak

24.07.2023 17:34, aktual.: 24.07.2023 18:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Praktycznie w każdym domu można znaleźć piekarnik, który pomaga przygotować całą masę genialnych posiłków. Niestety używanie tego urządzenia ma też swoją ciemną stronę. Uciążliwe czyszczenie, które niekiedy zamienia się w istną katorgę. Ale od dziś koniec z tym. A wszystko to dzięki domowemu patentowi babci Zosi.

Jeśli śledzisz moje artykuły od dłuższego czasu, to wiesz o mnie dwie rzeczy. Po pierwsze, uwielbiam spędzać czas w kuchni przy tworzeniu pysznych posiłków i genialnych deserów. Z drugiej jednak strony nie znoszę czyszczenia sprzętów kuchennych. Zwłaszcza kiedy są mocno zabrudzone. Wydaje mi się, że nie jestem w tej kwestii odosobniona.

Na pewno zgodzisz się ze mną, że trudne i czasochłonne szorowanie tłustych plam to nic przyjemnego. Dlatego kiedy wiem, że zbliża się gruntowne czyszczenie piekarnika, to na moim ciele pojawia się wręcz gęsia skórka.

Babciny patenty są najlepsze

Choć w sumie w tym miejscu powinnam użyć czasu przyszłego. A wszystko to zasługa mojej babci Zosi, która od razu przyszła mi z pomocą. Seniorka mojej rodziny to prawdziwa skarbnica wiedzy jeśli chodzi o przepisy. Jednocześnie zna całą masę przydatnych trików, które na co dzień ułatwiają wiele spraw i czynności.

Jak się okazuje, ma też swój własny patent na czyszczenie piekarnika. Dlatego jeśli ty również, masz z tym problem, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca. Jeszcze dziś go rozwiążesz i to naprawdę w bardzo prosty sposób. Takich trików nigdy za wiele.

Czyszczenie piekarnika babcinym patentem będzie proste jak bułka z masłem/źródło: StockSnap, pixabay
Czyszczenie piekarnika babcinym patentem będzie proste jak bułka z masłem/źródło: StockSnap, pixabay

Jak wyczyścić piekarnik domowym sposobem?

W czym tkwi cały sekret? W sprawdzonej paście czyszczącej, która w połączeniu z folią spożywczą potrafi zdziałać cuda. Tak, dobrze przeczytałeś, do wyczyszczenia piekarnika przyda się folia spożywcza.

Ale po kolei. Zacznij od przygotowania domowej pasty czyszczącej na bazie dwóch składników. Potrzebujesz sody oczyszczonej oraz wody. Składniki połącz w takiej proporcji, aby uzyskać konsystencję gęstej pasty czyszczącej.

Następnie nanieś ją na zabrudzone powierzchnie. To jednak nie koniec. Właśnie teraz rozłóż bezpośrednio na domowej mieszance folię spożywczą i zostaw piekarnik w spokoju na 45 minut. Dopiero po trzech kwadransach możesz zacząć czyścić piekarnik przy pomocy kuchennej gąbeczki. Na koniec wytrzyj czyszczoną powierzchnię do sucha.

Dzięki tej prostej metodzie poradzisz sobie nawet z najgorszym rodzajem zabrudzeń. I to bez długiego szorowania. Lepiej być nie może.

Jak sam więc widzisz, wystarczy naprawdę niewiele, aby w szybki i prosty sposób przywrócić dawny blask nawet ciężko zabrudzonemu piekarnikowi. A jeśli szukasz więcej porad, koniecznie zajrzyj do naszej bazy. Znajdziesz tam wiele przydatnych pomysłów, które z pewnością ułatwią codzienne porządki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także