NewsyPrzez 90 dni jadł tylko w McDonald's. Trudno uwierzyć w to, co się stało z jego ciałem

Przez 90 dni jadł tylko w McDonald's. Trudno uwierzyć w to, co się stało z jego ciałem

Pexels
Pexels
27.02.2023 10:10

Pewien amerykański nauczyciel postanowił sprawdzić reakcję organizmu na spożywanie tylko i wyłącznie fast foodów. Efekty jedzenia w McDonald's przez 90 dni pod rząd śmiało można uznać za... zaskakujące.

John Cisna to amerykański nauczyciel licealny ze stanu Iowa w centralnej części Stanów Zjednoczonych. Jest on również przeciwnikiem tezy, jakoby to śmieciowe jedzenie było odpowiedzialne za niesławną na całym świecie otyłość Amerykanów. Według pedagoga problem nadmiernych kilogramów mieszkańców USA wynika z nieliczenia kalorii i braku zbilansowanej diety. A to można robić, nawet jedząc tylko w... McDonald's.

Efekty jedzenia w McDonalds - Pyszności; foto: Canva
Efekty jedzenia w McDonalds - Pyszności; foto: Canva

90 dni na fast foodach

Żeby potwierdzić swoje podejrzenia, John Cisna potrzebował twardych dowodów. Postanowił więc przeprowadzić eksperyment i nakręcić amatorski dokument na jego temat. Teza: efekty jedzenia w McDonald's przez 90 dni nie muszą być złe, jeśli zadba się o odpowiednie liczenie kalorii i dodanie do codziennej rutyny odrobiny ćwiczeń.

Moje normalne śniadanie składało się z dwóch McMuffinów z jajkiem, miski ich owsianki i chudego mleka. Na lunch około południa była sałatka, a następnie właściwy obiad. Nie ograniczałem się. Jadłem największe hamburgery i lody.

- przywołuje wypowiedź nauczyciela jeden z portali

Co ciekawe, Cisna do całego eksperymentu zaangażował również najbliższą restaurację McDonald's. Jak twierdzi, zarząd podszedł do jego pomysłu z dużym zapałem i zaproponował mu darmowe posiłki przez cały okres trwania próby. Jak na to wszystko zareagował organizm Johna?

Facebook
Facebook

Efekty jedzenia w McDonald's przez 90 dni

Mimo że John nie ograniczał się, jeśli chodzi o ofertę fast foodów, to dokładnie liczył spożywane przez siebie kalorie i starał się uzyskać odpowiedni bilans energetyczny. Ponadto ćwiczył 5 dni w tygodniu po 45 minut.

Po 90 dniach eksperymentu nauczyciel odnotował, że jego waga... spadła o 16 kilogramów. Co więcej, poziom cholesterolu we krwi Johna spadł z 249 do 170 mg/dl. Efekty jedzenia w McDonald's były dla pedagoga tak pozytywne, że postanowił on przedłużyć swój eksperyment. Kolejne 90 dni przyniosło mu spadek wagi ciała o następne 10 kilogramów. 

Cytowany przez businnessinsider.in Cisna podsumował swoje doświadczenie następująco:

Mogę cieszyć się każdym jedzeniem, na jakie mam ochotę. Jeśli wychodzimy gdzieś z żoną i mam ochotę na kawałek sernika, to po prostu go zjem, ponieważ resztę dnia zaplanuje odpowiednio.

Nasze pytanie brzmi: co na to wszystko nasi polscy celebryci-dietetycy?

Obejrzyj też ten filmik z przepisem na obłędnie pyszne zapiekanki. Prosto z naszego kanału na YouTube.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także