NewsyNawet Kuchenne Rewolucje ich nie uratowały. Słynny lokal właśnie wydał oświadczenie, treść napawa niepokojem

Nawet Kuchenne Rewolucje ich nie uratowały. Słynny lokal właśnie wydał oświadczenie, treść napawa niepokojem

Restauracja po Kuchennych Rewolucjach ogłosiła zamknięcie - Pyszności; Foto: instagram.com/magdagessler_official; Canva.com
Restauracja po Kuchennych Rewolucjach ogłosiła zamknięcie - Pyszności; Foto: instagram.com/magdagessler_official; Canva.com
Agnieszka
30.08.2022 11:04

Niedawno popularna restauracja po Kuchennych Rewolucjach ogłosiła zamknięcie. "Restauracja Absynt" w Nowym Targu  znana była z pysznego jedzenia i wyjątkowego wystroju. Dlaczego właściciele postanowili zawiesić działalność? Więcej szczegółów podajemy poniżej.

Restauracja po Kuchennych Rewolucjach

Jedzenie w restauracji - Pyszności; Foto: Canva.com
Jedzenie w restauracji - Pyszności; Foto: Canva.com

W 2013 roku Restauracja Mauritiani dzięki Kuchennym Rewolucjom przeszła z powodzeniem metamorfozę. W związku z tym Magda Gessler nadała jej nową nazwę - Absynt oraz przygotowała rewelacyjne menu. Poza tym fantastycznie zmieniła wnętrze lokalu, dzięki czemu restauracja nabrała wspaniałego charakteru.

Pyszne jedzenie oraz piękne wnętrze zachęcało wiele osób do korzystania z usług restauracji. W związku z tym lokal stał się wyjątkowo popularny na Podhalu. Jednak mimo wielu sukcesów, w tym roku właściciele postanowili go zamknąć.

Zamknięcie restauracji

Restauracja - Pyszności; Foto: Canva.com
Restauracja - Pyszności; Foto: Canva.com

Nikt nie spodziewał się zawieszenia działalności tak wspaniałego lokalu. Jednak niedawno restauracja po Kuchennych Rewolucjach została zamknięta. Informację opublikowali na Facebooku właściciele lokalu.

Kochani goście! Po 12 latach pięknych chwil, rozwijania się, poznania tysięcy wspaniałych ludzi, postanowiliśmy o zawieszeniu restauracji od 29 sierpnia. Nie zgadzamy się na przerzucenie na Was ogromu dodatkowych kosztów, ani obniżeniu standardu dań. Dziękujemy bardzo za ten wspaniały czas! Artur i Edyta Kret - taką wiadomość możemy przeczytać na koncie należącym do Restauracji Absynt na Facebooku

Niestety w czasach szalejącej inflacji, ceny szybują w górę. Odczuwamy to na co dzień m.in. podczas zakupów. Problem ten dotyka wszystkich, w tym właścicieli lokali gastronomicznych. W związku z tym niektórzy postanawiają podnieść ceny dań, inni decydują się na użycie tańszych składników.

Jednak wielu właścicieli decyduje się na zawieszenie działalności. Koszty składników, energii, pracy, czy transportu są zbyt wysokie. W konsekwencji nie opłaca się prowadzić restauracji. Obecnie wiele lokali tak jak restauracja po Kuchennych Rewolucjach - zostaje zamkniętych.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować ciasto Lion bez pieczenia krok po kroku. Wspaniale sprawdzi się na deser w ciepły, słoneczny dzień. Jego smak zachwyci wszystkich twoich gości!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także