PoradyLudzie nie wiedzą, że ze zwykłej szklanej butelki można zrobić szklankę. To bajecznie proste

Ludzie nie wiedzą, że ze zwykłej szklanej butelki można zrobić szklankę. To bajecznie proste

Jak zrobić 
własnoręcznie szklankę ze starej butelki- Pyszności; Foto: https://www.tiktok.com/@a_dad_called_brian/video/7143934567446105350 ; Canva.com
Jak zrobić własnoręcznie szklankę ze starej butelki- Pyszności; Foto: https://www.tiktok.com/@a_dad_called_brian/video/7143934567446105350 ; Canva.com
Agnieszka

26.12.2022 11:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy wiesz, że ze starej butelki możesz wyczarować piękną szklankę? Okazuje się, że nie jest to takie trudne! Wystarczy przygotować sznurek, alkohol i zapalniczkę. Szklanka z butelki jest nie tylko wyjątkowo praktyczna, ale również wspaniale się prezentuje. Poniżej zdradzamy więcej informacji.

Jak zrobić szklankę ze starej butelki?

Szklane stare butelki - Pyszności; Foto: Canva.com
Szklane stare butelki - Pyszności; Foto: Canva.com

Szklanka z butelki świetnie sprawdzi się do różnych napojów. Poza tym odznacza się wyjątkowo pięknym wyglądem. Poniżej podajemy krok po kroku jak ją przygotować.

Na początku dokładnie umyj butelkę oraz zdejmij z niej etykietę. Kawałek bawełnianego sznurka nasącz alkoholem. Niektórzy stosują również zmywacz do paznokci lub benzynę do zapalniczek. Następnie obwiąż butelkę dookoła sznurkiem w miejscu, w którym będziesz chciał ją przeciąć.

Trzymaj butelkę poziomo i podpal sznurek. Obracaj butelkę, tak, aby ogień spalał sznurek równomiernie. Gdy butelka pęknie, polej ją zimną wodą. Następnie osusz szklankę i wyrównaj jej krawędzie. Świetnie sprawdzi się tutaj papier ścierny.

Pamiętaj, aby podczas wykonywania tej czynności zachować ostrożność. Gotowa szklanka wspaniale się prezentuje. Od dzisiaj już nigdy nie wyrzucisz starej, szklanej butelki!

Okazuje się również, że niektórzy do przygotowania tego naczynia, nie używają zapalniczki. Poniżej podajemy drugi, prosty sposób.

Inne sposoby na Tiktoku

Na Tik Toku możemy zaobserwować również inne sposoby, dzięki którym wykonamy szklankę z butelki. Tiktoker a_dad_called_brian pokazał jakiś czas temu jak przygotować piękne naczynie z butelki po alkoholu Bombay Sapphire Gin. Gotowa szklanka odznacza się wspaniałym kwadratowym kształtem oraz turkusowym kolorem.

Wielu internautów pozytywnie zareagowało na filmik. W konsekwencji zebrał on tysiące polubień oraz komentarzy. Poniżej podajemy to słynne nagranie. Tiktoker pokazuje krok po kroku jak przygotować szklankę ze starej butelki.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować parówki słoneczka w cieście francuskim krok po kroku. Świetnie sprawdzą się na śniadanie. Zasmakują zarówno dzieciom, jak i dorosłym!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także