PrzepisUkiś jak ogórki na zimę. Tak zrobiona fasolka nie ma sobie równych

Ukiś jak ogórki na zimę. Tak zrobiona fasolka nie ma sobie równych

Pyszności - Fot. Getty Images
Pyszności - Fot. Getty Images

Fasolka szparagowa to niezaprzeczalnie jeden z najlepszych smaków lata. A co gdyby zamknąć go w słoiku? Kiszona fasolka szparagowa nie ma sobie równych. Co ciekawe, niektórzy twierdzą, że jest o wiele lepszą przekąską niż ogórki kiszone. Jak ją przygotować, by smakowała obłędnie? Podpowiadamy.

Kiszona fasolka szparagowa to totalny hit tego roku. Wiele gospodyń zabrało się już za przygotowywanie kiszonek na zimę. Decydując się jednak na tego rodzaju "słoiki", należy pamiętać, by kisić wyłącznie młodą fasolkę. Przerośnięte okazy się do tego nie nadają. Będą całkowicie pozbawione smaku, twarde oraz łykowate.

Kiszona fasolka szparagowa — przepis. Totalny hit 2023 roku

Ogórki kiszone mogą wkrótce odejść w zapomnienie. A to wszystko za sprawą kiszonej fasolki szparagowej. Jak ją przygotować, by była obłędnie pyszna? Podpowiadamy.

Składniki:

  • 1 kg młodej fasolki szparagowej,
  • do każdego słoika: dwie gałązki kopru z baldachem, 3-4 ząbki czosnku, 3 kawałki korzenia chrzanu, 2 łyżeczki nasion gorczycy,
  • solanka: 1 duża pełna łyżka soli kamiennej na jeden litr wody.

Przepis na kiszoną fasolkę szparagową. Sposób przygotowania krok po kroku

Sposób przygotowania:

  1. Fasolkę dokładnie myjemy i obcinamy końcówki z obu stron. Następnie obgotowujemy ją w wodzie z solą, cukrem i liściem laurowym. Dzięki temu będzie delikatniejsza i miękka.
  2. Przygotowujemy solankę - 1 pełna łyżka soli kamiennej na jeden litr wody i czekamy, aż ostygnie. Powinna być delikatnie ciepła.
  3. Do umytych i wyparzonych słoików wkładamy czosnek, gorczycę, chrzan, a następnie układamy dość ciasno fasolkę szparagową. Na wierzchu układamy gałązki kopru.
  4. Zawartość słoików zalewamy zalewą i dokładnie zakręcamy.
  5. Odstawiamy w ciemne miejsce - nie musi być chłodne. Temperatura pokojowa jest dopuszczalna. Po tygodniu przenosimy ją do piwnicy. Po tym czasie możemy też odkręcić któryś ze słoików, by sprawdzić, jak smakuje kiszona fasolka. Smacznego!
Fasolka szparagowa. Fot. Pixabay
Fasolka szparagowa. Fot. Pixabay
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także