PoradyWlej do czajnika i zagotuj. Kamień w mig się rozpuści

Wlej do czajnika i zagotuj. Kamień w mig się rozpuści

Kamień z czajnika? Dla nas to żaden problem!
Kamień z czajnika? Dla nas to żaden problem!
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Tatiana Wolkowa

22.01.2024 08:46, aktual.: 22.01.2024 09:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W kuchni każdego czyścioszka nie ma niczego gorszego niż czajnik pokryty mętną, nieprzyjemną dla oka warstwą kamienia. Czy w takich sytuacjach zawsze trzeba ratować się środkami chemicznymi? Niekoniecznie. Pomogą ci też proste produkty, kuchenna podstawa, którą na pewno masz w swojej szafce.

Kamień osadzony na ściankach czajnika to widok, który może zniszczyć niejedną rodzinną herbatkę. Bądźmy szczerzy, tak nieestetyczna rzecz sprawia, że nie ma się zbyt dużej ochoty na wypicie napoju zalanego wodą pochodzącą z takiego urządzenia. Co więcej, kamień to nie tylko coś, co wygląda odpychająco. Kamień zmienia także smak wody i — o, losie — przyczynia się do częstszych uszkodzeń sprzętu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zazwyczaj w celu pozbycia się niechcianego osadu z czajnika decydujemy się na użycie gotowej mieszanki ze sklepu. Zwykle jest to kwasek cytrynowy, ale niekiedy decydujemy się również na ostrzejsze związki chemiczne w płynie lub proszku. Według nas to zbędny trud i niepotrzebnie wydane pieniądze. Zwłaszcza że w tym problemie może nam pomóc zwykły odpad z obiadu, który normalnie wylądowałby w koszu na śmieci...

Kamień z czajnika zniknie w mig

Istnieje wiele produktów, które z kamieniem z czajnika radzą sobie szybko i skutecznie. Jednym z nich jest soda oczyszczona. W litrze zagotowanej wody należy rozpuścić 2-3 łyżki sody, a następnie wlać do czajnika. Nieco "ostrzejszym" i szybszym rozwiązaniem jest użycie... coli. O tym, jak to zrobić, pisaliśmy już kiedyś w tym artykule.

Kamień zniknie, a czajnik będzie jak nowy
Kamień zniknie, a czajnik będzie jak nowy© Canva | pixelshot

Dzisiaj chcemy ci polecić jeszcze jeden ciekawy sposób na pozbycie się kamienia z czajnika. Chodzi tu o wykorzystanie... obierek po ziemniakach. Cóż, skoro Ewa Wachowicz używa ich do ugotowania zupy, to i my postanowiliśmy jakoś z nich skorzystać! Na czym to polega? Już tłumaczymy.

Podziel zebrane obierki na trzy części. Teraz opłucz je i po kolei zalewaj wodą i zagotowuj w czajniku. Trzykrotne wykonanie tej czynności sprawi, że czajnik będzie lśnił jak nowy. Oczywiście na koniec musisz go porządnie wypłukać. To, że ziemniaki pomogą na kamień, nie oznacza, że chcemy czuć je w naszej porannej kawie!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także