PoradyWypij wieczorem jedną szklankę. Szybko uśniesz i będziesz spać jak dziecko

Wypij wieczorem jedną szklankę. Szybko uśniesz i będziesz spać jak dziecko

Co pić, aby lepiej spać?
Co pić, aby lepiej spać?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | artursfoto

13.01.2024 20:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wirtualny świat podbija nowy trend. Podobno ma być on skuteczną bronią do walki z bezsennością. Na czym polega złoty środek w tym przypadku?

Na pewno zgodzisz się ze mną, że w Internecie można znaleźć dosłownie wszystko. Zarówno przydatne triki oraz cenne porady, ciekawe i pouczające treści, jak i zaskakujące newsy. Oczywiście nie brakuje również zabawnych treści, które dostarczają nam sporo radości. 

Dziś chciałabym skupić się jednak na konkretnej poradzie, która od jakiegoś czasu zaczęła podbijać Tik Toka. Okazuje się, że użytkownicy tej platformy są przekonani, że znaleźli własny patent na bezsenność. O co chodzi? I czy faktycznie ta metoda działa?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sok wiśniowy kontra bezsenność

Aby człowiek mógł normalnie funkcjonować, potrzebuje odpowiedniej ilości snu. Tylko jeśli jesteśmy wyspani i wypoczęci, możemy realizować się na wielu płaszczyznach. Brak snu może wpływać również negatywnie na stan naszego zdrowia, dlatego tak ważne jest, aby zadbać o tę sferę życia. 

I jak to zwykle w życiu bywa, okazuje się, że wiele osób jest przekonanych, iż znalazło domowe rozwiązanie tego problemu. Kluczem do sukcesu w przypadku walki z bezsennością ma być podobno zwykły sok wiśniowy. Jak wyjaśniają m.in. użytkownicy platformy Tik Tok, wystarczy jedna szklanka napoju dziennie, aby pozbyć się uporczywego problemu.

Owocowy napój wystarczy wypić 20-60 minut przed pójściem do łóżka. Senność podobno pojawi się bez problemu, a co za tym idzie, koniec z nieprzespanymi nocami. 

Jak to działa?

Tik Tokerki w swoich filmach wyjaśniły też, jak sok wiśniowy ma pomóc w walce z bezsennością. I w tym konkretnym przypadku chodzi o melatoninę, która można znaleźć w soku wiśniowym. To właśnie ona ma pomagać nam zasnąćcieszyć się dobrej jakości snem

W sprawie wypowiedziała się również psycholog kliniczny dr Shelby Harris, która specjalizuje się w medycynie snu. Jej wypowiedź cytowana jest przez serwis yahoo.com. 

Ekspertka przyznała, że sok wiśniowy rzeczywiście jest bogaty w melatoninę. Tym samym może być on pomocy w przypadku problemów z zasypianiem. Jednocześnie psycholog kliniczny podkreśla, że sok wiśniowy nie jest lekarstwem na przewlekłą bezsenność. Może pomóc on jedynie doraźnie

Problemy ze snem to nic przyjemnego
Problemy ze snem to nic przyjemnego© Adobe Stock | Tatyana Gladskih

Warto w tym miejscu podkreślić, że dr Harris zwraca uwagę również na ilość wypitego soku wiśniowego przed snem. Nie należy przesadzać z jego ilością. Jeśli jedna szklanka soku nie pomoże w zasypianiu, to nie zrobi również tego większa dawka napoju. Jednocześnie ekspertka podzieliła się kilkoma cennymi poradami odnośnie zasypiania. Warto wziąć je sobie do serca. Po pierwsze, warto wprowadzić do swojego życia pewną rutynę związaną z zasypianiem. Powinniśmy zarówno kłaść się do łóżka, jak i budzić się o podobnej porze. Warto również tuż przed snem unikać niebieskiego światła, które może utrudniać zasypianie i wpływać negatywnie na jakość snu. Takie światła emitują urządzenia elektryczne jak telewizor, komputer czy telefon, dlatego też lepiej nie mieć z nimi kontaktu tuż przed snem. Przed nocnym wypoczynkiem warto też zaserwować sobie chwilę relaksu, aby się odprężyć. 

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także