NewsyŻabka uruchamia dietę pudełkową. Można sporo zaoszczędzić

Żabka uruchamia dietę pudełkową. Można sporo zaoszczędzić

Żabka wprowadza dania na abonament - Pyszności; Fot. Adobe Stock
Żabka wprowadza dania na abonament - Pyszności; Fot. Adobe Stock

06.07.2023 18:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Żabka planuje wdrożenie kolejnej oferty abonamentowej. Przypomnijmy, że od października ub.r. klienci sieci mogą korzystać z "kawonamentu". Pomysł ten okazał się na tyle udany, że teraz sieć idzie po więcej. Nowe rozwiązanie ma polegać na sprzedaży gotowych dań w abonamencie.

Kawa na abonament odniosła sukces, co przełożyło się na nowe plany sieci sklepów Żabka odnośnie podobnych rozwiązań. W placówkach od dawna kupić można gotowe już dania w pudełkach. Teraz jednak sieć chce sprzedawać posiłki w abonamencie. Klienci będą mogli wykupić same obiady, bądź cały zestaw dań, czyli też śniadania i kolacje. Szczegóły przedsięwzięcia ujawnił portal wiadomoscihandlowe.pl.

Abonament na posiłki w Żabce. Wielkie plany znanej sieci

Jak donoszą wiadomościhandlowe.pl, po "kawonamencie" sieć sklepów Żabka planuje wprowadzić kolejną usługę. Mowa konkretniej o posiłkach w pudełkach, jakie sieć chce sprzedawać w abonamencie. Szczegóły przedsięwzięcia nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że uruchomione zostaną różne abonamenty - na śniadania, obiady i kolacje. Będzie też możliwość wykupienia wszystkich trzech rodzajów posiłków.

- Temat abonamentów jest ciekawy. Mogę powiedzieć, że pracujemy nad nowymi subskrypcjami. Nie wszystkie mogę zdradzić, bo to obszary dosyć konkurencyjne na rynku. Mogę jednak powiedzieć, że myślimy nad subskrypcjami dań z Żabki: ofertami na śniadania, obiad, kolację – do wyboru. Taki abonament obiadowy - powiedział Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Żabka Polska w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl.

Jak do tej pory ustalono, Żabka nie będzie dostarczać pudełek, po ich odbiór trzeba będzie zgłosić się osobiście do konkretnego punktu. Tajemnicą owiany jest również koszt, jaki mieliby ponieść klienci, chcący skorzystać z usługi. Przypuszczać można, sugerując się pomysłem na kawę na abonament, że dla osób, które regularnie kupują gotowe dania w Żabce, będzie to zadowalające rozwiązanie, pozwalające nieco zaoszczędzić.

Żabka-Pyszności; Foto: Wikimedia Commons
Żabka-Pyszności; Foto: Wikimedia Commons

"Kawonament" w Żabce. Jak działa?

Przypomnijmy, że w ramach abonamentu na kawę (czyli tzw. "kawonamentu") w sklepach sieci Żabka można codziennie odebrać jedną kawę (dowolną z całej oferty Żabka Cafe), płacąc 49,99 zł miesięcznie. To oszczędność rzędu 2 zł dziennie. Usługę wprowadzono w październiku 2022 roku. Do tej pory analogicznego rozwiązania nie stworzyła żadna z innych dużych sieci handlowych w Polsce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także