Newsy5 rzeczy na które powinnaś zwrócić uwagę kupując mandarynki. Będą słodkie za każdym razem

5 rzeczy na które powinnaś zwrócić uwagę kupując mandarynki. Będą słodkie za każdym razem

5 rzeczy na które powinnaś zwrócić uwagę kupując mandarynki. Będą słodkie za każdym razem
Frania
03.02.2019 10:04, aktualizacja: 03.02.2019 10:20

Tym razem przychodzę do Ciebie ze wskazówkami, dzięki którym za każdym razem kupisz słodkie i pyszne mandarynki. Jeśli więc masz słabość do tego rodzaju owoców, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca.

Masa cennych informacji już na Ciebie czeka!

#1 Waga

Obraz

Jeśli zależy Ci na zakupie słodkich mandarynek, powinnaś zwrócić uwagę m.in. na ciężar owoców. Im cięższy owoc, tym większa szansa, że będzie on słodki, a wszystko to za sprawą większej ilości pestek oraz soku.

#2 Rozmiar

Obraz

Kolejnym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest rozmiar owoców. Kwaśne mandarynki są zazwyczaj większe od tych słodkich. Dlatego też najlepiej wybierać owoce średniej wielkości.

#3 Kraj pochodzenia

Obraz

To kolejny ważny fakt, który ma wpływ na smak kupowanych owoców. Jeśli zależy Ci, aby były słodkie, kupuj mandarynki z Hiszpanii.

#4 Test ręki

Obraz

Przed zakupem delikatnie ściśnij owoc. Jeśli mandarynka okaże się miękka i przyjemna w dotyku, to dowód, że jest dojrzała, a tym samym będzie słodka w smaku.

#5 Sposób przechowywania

Obraz

I na koniec jeszcze jeden, bardzo ważny aspekt. Jeśli chcesz kupić najlepsze owoce, unikaj tych które znajdują się w bardzo ciepłych pomieszczeniach. Dlaczego? Ponieważ mogą zacząć bardzo szybko pleśnieć.

Koniecznie daj znać na co Ty zwracasz uwagę podczas kupowania mandarynek!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także